Beret Mochi Plus Tam

Klientce spodobał sie blezer i wczoraj robiłam jej beret z tej samej włóczki tylko inny kolor
Postanowiłam jej  zrobić beret  Mochi plus tam

Dla siebie też wziełam taki kolorek do mojej tęczowej chusty, nie wiedziałam jaką  zrobić sobie czapkę, ale już wiem .:) Dzisiaj powstanie drugi berecik.
Klientce beret sie podoba niestety za duży, więc ten zostawiam dla siebie a dzisiaj robie dla klientki, a do tego mam zrobić jeszcze szal komin.:)
Opis wykonania znalazłam  TU  bardzo przystępny .:))


Beret robi się w poprzek, za pomocą rzędów skróconych. Składa się z 8 klinów: Na druty nabieramy 32 o. i przerabiamy 2 rz. wzorem gładkim prawym. Następnie zostawiamy z lewej strony 1 x 3 o. i 7 x 2 o. (rzędy skrócone), dalej przerabiamy wszystkie oczka - 4 rz., wzór francuski prawy. Mamy jeden klin, powtarzamy to jeszcze 7 razy. Zamiast ostatniego rzędu ostatniego klina odcinamy dłuższą nitkę i zszywamy początek z końcem szwem dziewiarskim. Środek beretu ściągamy nitką i zaszywamy.
 Teraz na plisę wykończeniową nabieramy na druty z żyłką oczka dookoła brzegu - na 1 o. brzegowe (=2 rz.) nabieramy 1 o. Wyszło mi 89 o. W pierwszym okrążeniu odejmujemy równomiernie 9 o. (= 80 o.) i przerabiamy w okrążeniach ściągacz podwójny (2 prawe, 2 lewe). Po 4 okrążeniach zmieniamy druty na 4, po 9 okrążeniach zakańczamy. Średnica płasko ułożonego beretu 30 cm, pasuje na obwód głowy - 56-58 cm.

Komentarze

 1. Śliczny beret ,piękne kolorki!

  OdpowiedzUsuń
 2. superowe kolory:)

  OdpowiedzUsuń
 3. kolorki bardzo energetyzujące. Mnie sie bardzo podobaja. Teraz robię drugi, kolorki się troche inaczej ułozyły. wstawię jak skończę.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ tęczowo.Podoba mi się ale u kogoś:)))Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz