83. Środa - czytamy

Dzisiaj środa . ostatnio jakoś mi nie dane  było wstawić zdjęcia. Co nie znaczy , ze nic nie czytam . Wprost przeciwnie. udało mi się dokończyć Schmitta papugi. Przeczytałam jeszcze Małe zbrodnie małżeńskie i koleją książkę Musso, która czekała rok na swoją kolej.:) Super wszystkie polecam.Obecnie na tapecie K. Bonda młoda pisarka. niestety nie moge za bardzo powiedzieć czy ksiąka mi się podoba bo dopiero zaczęłam czytać.

Robótkowo chusta na szydełku sie powolutku dzierga.;)Do czytania musi być jakaś przekąska . Zdrowa i smaczna przepis TU

tylko u mnie z truskawkami.;) 
Smacznego i miłego czytania.
Komentarze

 1. Jestem na szpitalnym wikcie, wię chyba nie zdziwi cię,że najbardziej mój wzrok przyciągnął deser ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. piękny kolor chusty :) truskawkowa przekąska wygląda apetycznie jak ja uwielbiam te truskawkowe i jagodowe (chwilę później) miesiące!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj ja tez uwielbiam jagody .Już niedługo będą.:)

   Usuń
 3. Deser zapisuję sobie ku pamięci, a tu na dokładkę ściągawka z chusty/szala.
  Wzór szala ogranicza się w zasadzie do powtarzania dwóch rzędów. W oryginale chusta ma wymiary: rozpiętość 169 cm, wysokość 27 cm, w mojej 190cm na 36 cm. Boki chusty nie są równe, to w zasadzie taki "kopnięty baktus". Ja użyłam grubszych nici i drutów (4,5 mm ) w oryginale 3,5 mm

  Narzucamy 5 oczek. Chustę, a w zasadzie szal, robimy ściegiem francuskim.

  1rz: pierwsze oczko zawsze zdejmujemy bez przerabiania, 3 prawe, z ostatniego oczka robimy 2 prawe ( chwytamy najpierw za przednią nóżkę potem za tylną )

  2 rz: dwa prawe, 1 narzut, do końca prawe, ostatnie dwa oczka przerabiamy razem ( pierwsze przerabiam na prawo i wieszam na nim kolejne )
  3. wszystkie oczka na prawo, narzut na prawo (narzut przerabiam na prawo przekręcając nitkę, by nie było dziury, która jest w oryginale), z ostatniego oczka robimy dwa
  Powtarzamy rząd drugi i trzeci tak długo, by uzyskać potrzebną długość. U mnie na drucie było 160 oczek. Na koniec wszystkie oczka zakańczamy. Widziałam w niektórych chustach tego typu zakończenie pikotem. Gdybyś chciała się pobawić, tu instrukcja ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=5JnrWVv0bUI&feature=youtu.be

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie propozycje rewelacyjne u Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Mniamniuśny dodatek do dziergania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I deser apetyczny i zaczątek chusty też.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja właśnie też zaczęłam czytać tę samą książkę Pani Bondy :o) Chusta będzie w pięknych kolorach

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz