Moje serce należy do ciebie - książka dla młodzieży

Mam trzy pasje :
*czytanie
* szydełkowanie
* makijaż i wszelkie nowinki kosmetyczne
dlatego będę was męczyła w tych trzech dziedzinach

Dzisiaj książka.
Ale przygotowuje dla Was bardzo dokładny posta na temat kwasu glikolowego - zabieg peeling medyczny

 Moje serce należy do ciebie

Historia młodzieńczej miłości w bardzo romantycznym wydaniu, rozgrywająca się jednak we współczesnych i bliskich życia realiach.

Przedmowę do książki napisał popularny autor Federico Moccia.

W klasie 18-letniego Alexa pojawia się nowa uczennica, Ylenia. Chłopak postanawia zwrócić na siebie jej uwagę. Ale Ylenia skrywa tajemnicę i postanawia trzymać chłopaka na dystans. W końcu jednak nie jest w stanie przeciwstawić się uczuciu. Alex jest pewien, że nic ich nie rozłączy, dopóki się nie dowiaduje, że dziewczyna cierpi na ciężką i nieuleczalną wadę serca. Jej jedyną szansą jest przeszczep. W dniu egzaminu maturalnego Alex odbiera telefon ze szpitala z informacją, że Ylenia jest umierająca. Wybiega zrozpaczony na ulicę...

 Książka mocno młodzieżowa.  Czyta sie szybko, niestety dla mnie to już nie ta liga. Wiem, wiem jestem już za stara na takie książki, ale czytam czasami tak żeby czytać a nie zastanawiać się za bardzo nad treścią. Poza tym z racji swojego zawodu ( bibliotekarz) uważam ze powinnam znać różnę książki. Muszę przecież wiedzieć co polecam swoim czytelnikom.;)
Książka jako młodzieżówka jest ok, porusza różne młodzieńcze problemy. Porusz problem dawcy co jest warte podkreślenia. Myślę, że młodzieży  tej młodszej i tej starszej książka przypadnie do gustu.


Komentarze

  1. U mnie w kolejce czeka trzy pozycje: kryminał, książka historyczna i thriller :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz