„Franek Einstein i pas ewolucyjny” Jon Scieszka recenzja

„Franek Einstein i pas ewolucyjny” to książka trochę inna niż te, które czytałam wcześniej. Jest to pozycja, która zapewne zainteresuje już bardziej wytrawnego czytelnika. Jest to literatura z gatunku troszkę popularnonaukowej dla najmłodszych czytelników.


Powiem szczerze, że ja spotkałam się pierwszy raz z taką książką, która zawiera w sobie elementy nauki i przygody. Dzięki przygodom Einsteina mamy od niedawna przyjemność śledzić jego fascynujące przygody.

 „Franek Einstein i pas ewolucyjny” to już czwarty tom z serii autorstwa amerykańskiego pisarza Jona Ścieszki.
Franek do bardzo dociekliwy i mądry chłopiec, który uwielbia odkrywać różnego rodzaju tajemnice otaczającego go świata.

Tym razem nasz bohater  wymyśla pas, dzięki któremu można ewaluować w inne gatunki. Dzięki niemu nasi bohaterowie poznają inne gatunki  oraz przemieszczają się po drzewie ewolucji.
Okazuje się jednak, ze nie należy zbytnio kombinować z naturą. Ingerencja w to co stworzyła natura może być dla nas niebezpieczna.
Książka, ma rozbudowanych kilka wątków, a one jednak bardzo zgrabnie ze sobą powiązane i świetnie dopełniają całość.
Watek główny to odkrycie tajemnicy Parku Stanowego Darwina – i uratowanie ekosystemu. Akcja książki trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, coraz to nowe pomysły bohaterów nie pozwalają nam się od niej oderwać. Bardzo podoba mi się również w jaki sposób przekazywane są informacje naukowe. Rysunki, wykresy, diagramy są bardzo czytelne i w ciekawy sposób pokazują młodym ludziom informacje, które warto zapamiętać.  Piękne opisy przyrody – podawanie nazw łacińskich – wzbudzają  ciekawość.
Na końcu książki możemy też znaleźć ciekawostki dotyczące gatunków, zapiski Franka, instrukcję wykonania pasa, najciekawsze wynalazki itp.


Serdecznie zachęcam do przeczytania książek o Franku.  To bardzo dobra okazja do przeżycia ciekawej przygody oraz do poznania wielu ciekawostek o naszej ewolucji. To również okazja do znalezienie kilku odpowiedzi na nurtujące pytania.Franek Einsten i pas ewolucyjny
Jon Scieszka
il. Brian Biggs
przeł. Michał Zacharzewski
wyd. Wilga, 2016
wiek: 9+

Komentarze