Osobliwy dom pani Peregrine, Ransom Riggs

Osobliwy dom pani Peregrine


Osobliwy dom pani Peregrine to ekscytujący thriller dla młodzieży. Wprowadza czytelnika do niesamowitego świata osobliwców, pełnego niezwykłych postaci i przerażających potworów.
Młody Jacob po tajemniczej śmierci dziadka wyrusza na odciętą od świata wyspę, by zgłębić jej tajemnice. Świat realny zaczyna przeplatać się z osobliwcami ze starych fotografii. Kiedy jednak chłopak trafia w ruiny osobliwego domu pani Peregrine, odkrywa, że dzieci stamtąd były nie tylko tajemnicze, ale i niebezpieczne. Może więc nie bez powodu zostały izolowane?
Fascynujący, trzymający w napięciu thriller, ozdobiony starymi niecodziennymi ilustracjami stał się kanwą filmu, który wyreżyserował sam Tim Burton. Niniejsze wydanie Osobliwego domu ozdobione jest kadrami z filmu – jednego z najbardziej wyczekiwanych obrazów ostatnich lat.
Jacob, główny bohater książki, to chłopiec, którego dziadek faszeruje od najmłodszych lat opowieściami o dziwnych dzieciach. Pokazując mu fotografie lewitującej dziewczynki czy innych dziwnych dzieci zasiewa trochę niepewności w sercu chłopca. Wszystko jest w porządku do momentu aż, dziadek umiera. Wtedy zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. Jacob widzi potwory ( tak jak dziadek zresztą), zaczynają sie wędrówki po pychoterapeutach, psychiatrach. W niczym to jednak nie pomaga. Pewnego dnia chłopiec postanawia wyruszyć na wyspę, o której wspominał mu dziadek.
Jedzie tam ze swoim ojcem.
Odnajduje tajemniczy dom panie Peregrine, poznaje historie domu i tu zaczyna się jego przygoda. Tylko czy Jacob jest gotowy na takie wyzwanie? Przeczytajcie a przekonacie się sami.

Książka jest połączeniem thillera  i fantasy i o dziwi tu takie połączenie świetnie się sprawdza. Akcja książki trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić. 
Bardzo podobała mi się grafika w książce, stare fotografie zawsze wzbudzają we mnie pewien sentyment i zarazem grozę. 
Podoba mi się ogólny pomysł na książkę, wymyślone osobliwe dzieci cała oprawa książki. Super.
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się się na film. Komentarze

 1. Świetna recenzja. Myślę, że mogłabym po nią sięgnąć gdzieś pomiędzy moimi poradnikami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle razy szukałam recenzji tej książki i nic sensownego nie wychwyciłam.. Zachęciłaś mnie tym artykułem, więc na pewno po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę, się że moja recenzja pomogła podjąć trafną decyzję

   Usuń
 3. Niedawno oglądałam z mężem film Burtona :) polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przekonałaś mnie Timem Burtonem! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chciałabym przeczytać książkę i obejrzeć film:) Zaciekawiła mnie zarówno Twoja recenzja jak i trailer:)

  OdpowiedzUsuń
 6. chcę ją przeczytać ,a potem obejrzeć film :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka faktycznie bardzo fajna:) filmu jeszcze nie widziałam. To wydanie ze zdjęć akurat nie zawiera ujęć z filmu z tego co wiem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz