Osobliwy dom pani Peregrine


Osobliwy dom pani Peregrine to ekscytujący thriller dla młodzieży. Wprowadza czytelnika do niesamowitego świata osobliwców, pełnego niezwykłych postaci i przerażających potworów.
Młody Jacob po tajemniczej śmierci dziadka wyrusza na odciętą od świata wyspę, by zgłębić jej tajemnice. Świat realny zaczyna przeplatać się z osobliwcami ze starych fotografii. Kiedy jednak chłopak trafia w ruiny osobliwego domu pani Peregrine, odkrywa, że dzieci stamtąd były nie tylko tajemnicze, ale i niebezpieczne. Może więc nie bez powodu zostały izolowane?
Fascynujący, trzymający w napięciu thriller, ozdobiony starymi niecodziennymi ilustracjami stał się kanwą filmu, który wyreżyserował sam Tim Burton. Niniejsze wydanie Osobliwego domu ozdobione jest kadrami z filmu – jednego z najbardziej wyczekiwanych obrazów ostatnich lat.
Jacob, główny bohater książki, to chłopiec, którego dziadek faszeruje od najmłodszych lat opowieściami o dziwnych dzieciach. Pokazując mu fotografie lewitującej dziewczynki czy innych dziwnych dzieci zasiewa trochę niepewności w sercu chłopca. Wszystko jest w porządku do momentu aż, dziadek umiera. Wtedy zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. Jacob widzi potwory ( tak jak dziadek zresztą), zaczynają sie wędrówki po pychoterapeutach, psychiatrach. W niczym to jednak nie pomaga. Pewnego dnia chłopiec postanawia wyruszyć na wyspę, o której wspominał mu dziadek.
Jedzie tam ze swoim ojcem.
Odnajduje tajemniczy dom panie Peregrine, poznaje historie domu i tu zaczyna się jego przygoda. Tylko czy Jacob jest gotowy na takie wyzwanie? Przeczytajcie a przekonacie się sami.

Książka jest połączeniem thillera  i fantasy i o dziwi tu takie połączenie świetnie się sprawdza. Akcja książki trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić. 
Bardzo podobała mi się grafika w książce, stare fotografie zawsze wzbudzają we mnie pewien sentyment i zarazem grozę. 
Podoba mi się ogólny pomysł na książkę, wymyślone osobliwe dzieci cała oprawa książki. Super.
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się się na film. 9 komentarzy:

 1. Świetna recenzja. Myślę, że mogłabym po nią sięgnąć gdzieś pomiędzy moimi poradnikami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle razy szukałam recenzji tej książki i nic sensownego nie wychwyciłam.. Zachęciłaś mnie tym artykułem, więc na pewno po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę, się że moja recenzja pomogła podjąć trafną decyzję

   Usuń
 3. Niedawno oglądałam z mężem film Burtona :) polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przekonałaś mnie Timem Burtonem! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chciałabym przeczytać książkę i obejrzeć film:) Zaciekawiła mnie zarówno Twoja recenzja jak i trailer:)

  OdpowiedzUsuń
 6. chcę ją przeczytać ,a potem obejrzeć film :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka faktycznie bardzo fajna:) filmu jeszcze nie widziałam. To wydanie ze zdjęć akurat nie zawiera ujęć z filmu z tego co wiem.

  OdpowiedzUsuń