Blogerzy dla BezpiecznaJa akcja by kobiety były bezpieczne

Blogerzy dla BezpiecznaJa

Czym jest dla nas bezpieczeństwo, to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, które muszą być zaspokojone, bo inaczej nie funkcjonuje normalnie.
Potrzeba bezpieczeństwa towarzyszy nam od urodzenia. Najpierw jest to mama, która zaspokaja prawie wszystkie nasze potrzeby.
Im jesteśmy starsi, nasze poczucie bezpieczeństwa, niestety maleje. Na początku to kolega, który podstępem zabiera nam nasze zabawki w piaskownicy. Później kolega czy koleżanka w szkole, która próbuje nam dokuczać, szantażować, czy zastraszać.
Jakoś lepiej lub gorzej sobie z tym radzimy, pomaga nam mama, pani w szkole, czy inny kolega.

Następny etap naszego życia, kiedy wydaje nam się, że jesteśmy już prawie dorośli, popalamy papierosy, sprawdzamy, jak smakuje alkohol czy inne używki -nastolatki. Tu niestety wstyd nam iść do mamy czy pani w szkole, staramy się, żeby trudne sytuacje samemu rozwiązywać.
Niestety jest to wiek, kiedy najczęściej dochodzi do gwałtów, bójek itp. Imprezy, alkohol, narkotyki to bardzo dobra okazja, żeby się zabawić w dorosłych.
Dziewczyny nie pozwólcie na to, żeby w czasie takich imprez coś wam się stało.
Nikt nie ma prawa Was dotknąć bez wszej zgody i waszego pozwolenia.

I kolejny etap życia kobiety-żona, matka. I nasze poczucie bezpieczeństwa spada często do zera. Bo kto powinien zapewnić nam tę potrzebę-mąż, dzieci. Czy to może ja jako matka mam być dla nich ostoja i wsparcie?Dlatego większość z nas stara się być silna i niezależna. Nie mówimy o naszych lękach i niepokojach. Musimy umieć się bronić przed zaczepkami, nie możemy bać się wracać wieczorami do domu.

Dlatego też BezpiecznaJa to program dedykowany każdej kobiecie bez wyjątku.


Kilka ważnych informacji ze strony BezpiecznaJa


Mimo, że przemoc wobec kobiet jest coraz częściej uważana za normę, nie zgadzamy się na to! Wiemy, jak zmienić świadomość kobiet, wesprzeć je siłą i wiedzą, by same potrafiły się przed nią skutecznie bronić. Robimy to od maja 2016.
Większości kobiet wydaje się, że „Mnie to nie dotyczy” działa w zakresie różnych form przemocy na jakie jesteśmy narażone, ale zastanów się i rozejrzyj dookoła. 
 • Zdarza Ci się wracać nocą po pracy do domu z duszą na ramieniu? 
 • Boisz się czasem komuś postawić, bo nie znasz możliwej reakcji? 
 • Nie wiesz jak reagować na zaczepki? 
 • Pragniesz komuś pomóc, ale nie wiesz jak to zrobić? 
 • Nie wiesz na jakie wsparcie i skąd możesz liczyć?  
TO NIE JEST NORMALNE!
To właśnie jest dziura w systemie, którą my od miesięcy staramy się wypełnić poprzez bezpłatne szkolenia dla kobiet i nastolatek BezpiecznaJa i BezpiecznaJaTeen z których na ten moment skorzystało już prawie 2000 osób. 
BJ-Crowdfunding_banerek_cel_akcji.jpg
Wspólnie możemy zwiększyć poczucie bezpieczeństwa kobiet i nastolatek w Twoim mieście. W zależności od zebranej kwoty zorganizujemy szkolenia BezpiecznaJa i BezpiecznaJaTeen w przynajmniej 10 miastach, które to Wy wybierzecie spośród przez was zaproponowanych.  Szkolenia prowadzi life coach i trener rozwoju, autorka książki „BezpiecznaTy”, Dominika Cwynar. Podczas szkoleń około 7000 kolejnych kobiet zwiększy swoją wiedzę, dowie się jak budować poczucie swojego bezpieczeństwa oraz nauczy jak świadomie minimalizować ryzyko wystąpienia przemocy wobec niej. 

Żeby trasa doszła do skutku, musimy pokryć jej koszty,
w tym dojazdy, noclegi,  wyżywienie, materiały promocyjne, koszty około organizacyjne. 
Część środków zostanie też przeznaczona na wydanie książki ”BezpiecznaTy”.
Zebrana kwota pokryje również koszta akcji oraz podatki.
Zakupimy także dla Dominiki mikrofon nagłowny żeby każde kilkugodzinne szkolenie mogła prowadzić komfortowo.
Kiedy uda nam się to zrobić, znajdziemy najbliższe wolne terminy i wyznaczymy trasę BezpiecznaJa.
Pierwsze planowane szkolenia przewidujemy na kwiecień-czerwiec 2017.

Jeśli nie zbierzemy całej kwoty zrobimy tyle szkoleń na ile wystarczy. Jednak głęboko wierzymy, że będzie ich znacznie więcej niż zakładamy :)

BJ-Crowdfunding_banerek_kto_za_tym_stoi.jpg        Dominika Cwynar
Spełniona kobieta, life coach, przedsiębiorca, partnerka i matka 2 nastolatek. Autorka książki „BezpiecznaTy”, gdzie rozkłada strach na części pierwsze i pokazuje jak lęki blokują rozwój. Kiedyś ofiara gwałtu, teraz uczy kobiety jak się nią nie stać. Wraz z Martą Pawlik, z którą współtworzy zgrany zespół FloWish, przeszła długą drogę od powstania projektu BezpiecznaJa do wprowadzenia go na rynek.
Współzałożycielka Stowarzyszenia FAIR IS działającego w zakresie przeciwdziałania przemocy i gwałtu.
Pewnego dnia, Dominika skończyła kolejne spotkanie z nastoletnią ofiarą gwałtu, i po rozmowie ze zmartwionymi rodzicami  zaprojektowała szkolenie dla każdej kobiety. Jako matka 2 pięknych nastolatek nie chciała by i jej córki kiedyś spotkała taka trauma. Stworzyła rozwiązanie, które zdejmuje zasłonę milczenia z tematu przemocy wobec kobiet.

ROZWIĄZANIE
Pokazuje kobietom jak rozpoznać zagrożenie, jak zminimalizować ryzyko śmierci w trakcie napadu, jak nie stać się łatwym celem, jak świadomie poruszać się w swojej przestrzeni by być bezpieczną. Pokazuje też schematy jakimi posługują się sprawcy, jak typują ofiarę oraz jak  ją sobie wychowują. Uczy jak wyłapać pierwsze oznaki agresji, która może przerodzić się w przemoc. Uświadamia jakie prawa mają ofiary i jak powinny się ich domagać. Książka „BezpiecznaTy” jest uzupełnieniem wiedzy ze szkolenia. Ukazuje ukryte lęki i strachy, które blokują rozwój, szczęście i realizację marzeń.
BezpiecznaJa jest mocno oparta o inne szkolenie Dominiki , #Kobieta Świadoma.

BezpiecznaJa to kobieta świadoma siebie, swojej pozycji i swoich możliwości. To kobieta pewna siebie z dużym poczuciem bezpieczeństwa w otaczającym ją świecie. Świadoma skali zagrożeń oraz wiedząca jak je rozpoznawać zanim nastąpią, jest spokojniejsza o siebie i swoich bliskich. Łatwiej rozwiązuje problemy, radzi sobie z traumami i nie dopuszcza do sytuacji jej zagrażających.
BJ-Crowdfunding_banerek_kim_jest_bezpieczna_nastolatka.jpgBezpiecznaJaTeen to nastolatka, która mimo młodego wieku jest odpowiedzialna i świadoma. Bezpiecznie wchodzi w dorosłość wiedząc, że za plecami wciąż ma czujne oczy rodziców, którym przede wszystkim zależy na jej szczęściu.
Ty, możesz je wesprzeć by takie były  na 100% Bo wiesz, że Twoja córka to wchodząca powoli w dorosłe życie nastolatka. Chcesz by była świadoma otaczającego ją świata, silna, niezależna i bezpieczna. Chcesz by Twoja żona, matka i siostra były bezpieczne. My wiemy, że TY chcesz mieć kontrolę w sytuacjach, które cię przerażają.
Wyobraź sobie, że wiesz, co się dzieje, i co zrobić, kiedy scenariusz, który nigdy nie powinien się przydarzyć nikomu, zdarzy się Tobie, Twojej córce, Twojej siostrze czy przyjaciółce. https://www.staticwspieram.pl/img/nothing-b62697dd01b723278de8122acb70f6b8.gifhttps://www.staticwspieram.pl/ckfinder/userfiles/26679/images/HELP1-8bcb4b1ea0a393f1b54f5b9699213506.jpg

 Im więcej zbierzemy tym więcej szkoleń zrobimy.
 Wasze Nagrody i nasza wdzięczność mogą przyjąć różne formy:

Pierwszą i najważniejsza nagrodą dla każdego kto wesprze projekt, nawet tylko podaniem dalej, jest świadomość dołożenia cegiełki do tego by każda kobieta w Polsce była bezpieczniejsza, bardziej świadoma i szczęśliwsza.
Naszym podziękowaniom nie będzie końca.
Z tych bardziej tradycyjnych:


Najzwyklejsze, ale szczere i prawdziwe dziękuję dla każdego kto wesprze akcję.

 • Jesli Twoja wpłata będzie wyższa niż 25 zł Otrzymacie podziękowania imienne lub nie, jak zdecydujecie, na naszym FP oraz na stronie http://bezpiecznaja.pl
 • Jeśli jesteś kobietą, masz zagwarantowane bezpłatne wejście na tyle szkoleń BezpiecznaJa  na ile zdołasz dotrzeć
 • Jeśli wesprzesz akcję jako firma, w kwocie wyższej niż 1000zł, w ramach naszej wdzięczności umieścimy Twoje logo na materiałach promocyjnych przy organizacji szkoleń BezpiecznaJa i BezpiecznaJaTeen, które odbędą się dzięki tej zbiórce.
 • Jako firma otrzymasz od nas w prezencie, do umieszczenia u siebie na stronie, FP czy nawet w postaci tapety na firmowy komputer, "znaczek" informujący, że wspierasz akcję BezpiecznaJa
 • Jeśli zbierzemy 100% lub więcej wydamy książkę "BezpiecznaTy", a ty jeśli wpłacisz kwotę wyższą niż 100zł, dostaniesz tę książkę od nas w prezencie
 • Jeśli uważasz, że jeszcze inaczej mogłybyśmy Ci podziękować, daj znać :)
Mniej tradycyjnie:
 • Jeśli wesprzesz akcję kwota wyższą niż 200zł, spotkamy się osobiście na trasie BezpiecznaJa. Dostaniesz wtedy też osobiście swoją książkę "BezpiecznaTy". Kiedy kalendarz szkoleń będzie już gotowy, dostaniesz od nas email z informacjami, gdzie i kiedy możemy się spotkać. 
 • Jeśli Twoje wsparcie będzie wyższe niż 300zł, możesz liczyć również na osobiste telefoniczne podziękowania od Dominiki.
Naszym celem w tej zbiórce jest zorganizowanie przynajmniej 20 szkoleń BezpiecznaJa i BezpiecznaJaTeen w przynajmniej 10 polskich miastach. Mocy starczy nam na więcej więc im więcej zbierzemy tym więcej tych szkoleń uda się zorganizować.
Każde szkolenie zostanie udokumentowane, na naszym FP BezpiecznaJa będziecie mogli zobaczyć zdjęcia i relację wideo z każdego szkolenia.
Informacje też będiemy umieszczać na bieżąco na stronie http://fairis.pl

Szkolenia są projektowane każdorazowo indywidualnie pod miasto, z możliwością odpowiedzenia na nawet najtrudniejsze pytania, dają każdej kobiecie, która dba o swoje bezpieczeństwo, wszystko to czego potrzebuje by Jej świat był światem bezpiecznym i świadomym.

 

Jeśli chcecie i możecie, dorzućcie proszę TUTAJ swoją cegiełkę do tego fantastycznego, nieszablonowego projektu, ważnego dla każdej z nas. Myślę, że na prawdę warto, bo każda kobieta powinna czuć się BEZPIECZNIE!


Komentarze

 1. Niezmiernie ważna akcja! Sama się do niej przyłączam i popieram pod każdym względem. Oby jak najwięcej osób ze społeczności blogerskiej podjęło temat :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo celna i ważna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie! Już u kilku osob widzialem wpis o tej akcji. Popieram w pelni! Bezpieczenstwo to bardzo wazny temat i powinno sie o tym miwic glosno i dużo.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zdarza Ci się wracać nocą po pracy do domu z duszą na ramieniu?"
  Myślę, że gdyby zapytać o to facetów, wielu udzieliłoby twierdzącej odpowiedzi [w wielu miastach są po prostu takie rejony, gdzie lepiej się nie zapuszczać w pojedynkę]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno masz rację. Ja zawsze twierdziłam, ze mieszkam w spokojnym miasteczku, gdzie wszyscy się znają i jest spokojnie, dopóki któregoś dnia , dokładnie dzień przed wigilią, moja dorosła córka, która wracał do domu od znajomych nie dostała butelką po głowie, chłopak który ja uderzył ( miał pecha bo go rozpoznała), twierdził, że zdenerwował się na swoją dziewczynę i chcial się na kims wyżyć. Trafiło na moją córkę. Pomijajac fakt, ze byl pijany i naćpany. Na szczęście córce nic się nie stało uratował ją kaptur i czapka. Az strach się bać co by było gdyby to zdarzyło się wiosną czy latem jak raczej ni nosimy czapek. Ja do tej pory boję się jak ona gdzieś wychodzi, a sama tez boję się od tej pory chodzic jak jest ciemno

   Usuń
 5. Bardzo fajna akcja! Trzymam kciuki za pełen sukces!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz