Zakazane życzenie Jessica Khoury - recenzja

Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie.

Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom. 

Zakazane życzenie to wspaniała baśń o czarodziejskiej lampie i zamkniętej w niej kobiecie - dżinie. 
Kto z nas nie lubi baśni? Kto nie lubi wracać do dziecięcych wspomnień, kiedy to mama, czy dziadek, ( tak jak było to u mnie) czytali o wspaniałych, rycerzach, księżniczkach i czarodziejskich lampach, które po potarciu wypuszczały ze swego wnętrza dżina, który spełniał nasze trzy życzenia.Pewnego dnia Aladyn, drobny złodziejaszek, znajduje lampę a w niej uśpionego dżina Zahar. Pierwsza myśl Aladyn to chęć pomszczenia rodziców. Już ma wypowiedzieć swoje pierwsze życzenie, kiedy okazuje się, że nie potrafi wydać rozkazu, żeby zabić człowieka. Trzeba tu również wspomnieć, że każde życzenie ma swoją cenę, którą kiedyś przyjdzie za nie zapłacić.
Zahar piękna dżinka jest zmuszona podążać za swoim panem, dopóki ten nie wypowie ostatniego życzenia.
 Zahar dostaje propozycję nie do odrzucenia od króla dżinów Nardukha. Propozycja dotyczy uwolnienia jednego z dżinów w zamian za wolność.
Oczywiście nasza bohaterka zgadza się na taką przysługę.
Niestety staje ona przed wyborem swojej wolności a śmiertelnym bezpieczeństwem dla Aladyna.
No i tu kolejna niespodzianka. Nasza dżinka zakochuje się w Aladynie. Taka miłość jest niestety zakazana. Zahara już raz wybrała taką drogę, pokochała swoją przyjaciółkę jak siostrę i bardzo na tym ucierpiały obie.

Czy tym razem się uda? Jak to się wszystko zakończy?

Podczas czytania książki poczułam się jak dziecko. Pięknie, baśniowo opowiedziana historia o miłości, wzrusza i rozczula.Jest to baśń i historia miłosna, więc zakończenie jest bardzo przewidywalne, jednak książkę czyta się z ogromną przyjemnością.
Autorka napisała książkę w taki sposób, że fabuła jest cały czas ciekawa, czytelnik nie nudzi się podczas czytania. Widać, że autorka lubi baśnie i doskonale zna ten gatunek. Ciekawe postacie, trudne wybory, potężni przeciwnicy, magia i czary.Na uwagę zasługuje tu również strona graficzna. Przepiękna, magiczna okładka. Cudowne grafiki lampy przy każdym nowym rozdziale bardzo mnie urzekły. Jestem pod ogromnym wrażeniem książki.


Jeśli lubisz niesamowity świat baśni, musisz koniecznie, przeczytać Zakazane życzenie. 

Ciekawa jestem, czy w Was drzemie jeszcze odrobina dziecka? Lubicie czytać baśnie?

Za możliwość przeczytania książki. Dziękuję wydawnictwu


 

Komentarze

 1. nie słyszałam o tej książce, ale sama okładka przyciągnęłaby mój wzrok w księgarni

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawił mnie Twój opis, choć przyznam, że już od kilku lat nie czytałam tego typu książek. Gdy znajdę chwilę, chętnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już sama okładka jest przyciągające :)
  (uwielbiam ładne okładki <3)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już daaawno nie czytałam czegoś takiego, aż faktycznie z przyjemnością by się człowiek czasem przeniósł myślami do takiej opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się całkiem nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też nie słyszałam o tej książce i to chyba nie do końca moje klimaty, ale okładkę ma przepiękną <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie gustuję w książkach fantasy, ale może gdy kiedyś będę mieć więcej czasu...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie czytałam książek podobnego gatunku, ale opis zachęca do odkrycia czegoś zupełnie innego. Czasem dobrze poczytać coś co z pozoru nie jest w naszym stylu ☺

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz