Brulion zabaw Podwórkowych dla każdego

Pamiętacie grę w klasy? A kapsle? Ja pamiętam, że w dzieciństwie wycięliśmy z bratem flagi z encyklopedii, którą moja mama wystała w kolejce. Nie było wtedy Internetu, nie było takich fajnych książek z gotowymi flagami przygotowanym do wycięcia.


Kiedy otrzymałam książkę moje pierwsze wrażenie to Wow!!!!
Zabawy z mojego dzieciństwa, zapomniane już troszkę przez dzieciaki, ale trzeba to zmienić, pomyślałam.
Zaproponowałam w szkole dzieciakom, grę w kapsle na przerwie. I co okazało się, że to super zabawąMam teraz sporo chętnych na moje flagi z zeszytu. Grają dziewczyny i chłopaki i zabawa jest super.;).

Chłopek jest na naszym boisku już dawno namalowany, klasy też i co okazało się, że dzieciaki nie potrafią w niego grać. I tu znowu przyszedł z pomocą mój brulion. Na jednej z lekcji (zastępstwo, bo ja pracuję w bibliotece), rozłożyłam swój tajny brulion i zaczęliśmy go wspólnie oglądać.
I jakież było zdziwienie dzieciaków, kiedy zobaczyły rysunek chłopka i klasy. Zaraz zaczęliśmy czytać jak się w to gra. Z ciekawości poszłam na przerwę an boisko i co widzę, dzieciaki grające w chłopka. Az mi się łza w oku zakręciła. Ech...Niezawodne kółko i krzyżyk to do tej pory bardzo popularna gra, ale super, że mamy tu już narysowane kwadraciki, można w każdej chwili zagrać.

Do brulionu dołączona była guma do grania. I tu znowu moje dzieciństwo i pamiętna guma od majtek, którą się podkradało mamie z szafy (kupiona w razie jakby coś tam pękło) i grało na podwórku.
Rozmarzyłam się przy tej książce bardzo. Przypomniała sobie swoje dzieciństwo, beztroskie, na podwórku, na trzepaku.

Mamy tu również przypomniane wiele zabaw grupy dzieci, berek, chodzi lisek koło drogi. Możemy zrobić z dzieckiem łódkę, kopertę czy kubek z papieru.

Polecam, wiele inspiracji na zabawę z dzieckiem.Za możliwość przeczytania książki  bardzo dziękuje  Wydawnictwu


Komentarze

 1. Wow! Ta książka jest przesłodka! :) I jeszcze ta guma ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. A instrukcja do gry w gumę też jest? Ostatnio córka chciała grać i nas niestety nie do końca pamiętałam jak...

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie ,że jest taka książka może wrócą podwórkowe zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam grę w "chłopka" i w "gumę" :) Wszyscy całą przerwę skakali. Nie było telefonów komórkowych, za to więcej ruchu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z przyjemnością dotrę do tej książki, jak wspaniale będzie pokazać swoim dzieciom, jakie gry przeważały w czasach mojego dzieciństwa, co prawda już wcześniej o tym rozmawialiśmy, ale teraz byłaby okazja do wspólnych zabawowych wyzwań. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz