Leśna Polana , Katarzyna Michalak - recenzja

Jakoś tak dziwnie wyszło, że zaczęłam czytać najpierw drugą część, dopiero niedawno dostała pierwszą. Ponieważ Czerwień Jarzębin spodobała mi się, postanowiłam jednak przeczytać Leśną Polanę. Niestety autorka zdradza bardzo dużo szczegółów w drugim tomie więc w zasadzie, czytając, wiedziałam dokładnie o wszystkich wydarzeniach jakie miały miejsce w pierwszym tomie. To mnie troszkę irytowało, bo wiece co innego wracać do jakiegoś wydarzenia, a co innego jakby się z nim zapoznawać. No cóż, bywa i tak.
Można zatem rzec, że Leśna polna nie zaskoczyła mnie niczym niestety. Nie mniej, jednak jeśli ktoś przeczyta serię po kolei, na pewno mu się spodoba.Już na początku poznajemy główne bohaterki Julkę, Majkę i Gabrysię. Dziewczyny poznały się w szpitalu psychiatrycznym leczącym depresję i nerwicę i od tego czasu się przyjaźnią. Gabrysia to marzycielka, która poszukuje dla siebie wymarzonego domku. Julka zagubiona wiecznie bez pieniędzy, uwikłana w chore związki i Majka, bogata, ale również nie potrafi poradzić sobie ze swoim życiem.
Dalej poznajemy losy braci Prado. Ich koszmarne dzieciństwo, ojczyma tyrana i kłopoty tym związane.

Gabrysia znalazła w końcu swój wymarzony dom. Czy jednak uda jej się go kupić? Majka ma plan jak pomóc koleżance w zdobyciu Leśnej polany. Niestety, kiedy jedzie negocjować z właścicielami, okazuje się, że dom jest już sprzedany. Zrozpaczona udaje się do notariusza z iście diabelskim planem. Tam spotyka jednego z braci Prado. Czy Majce uda się namówić go, żeby nie kupował domku? Tego Wam oczywiście nie zdradzę


Poznajemy tu dokładnie historię Wiktora, Marcina i Patryka Prado czasami jest ona wręcz przerażająca i nie do wyobrażenia. Czytając o niej łza się w oku kręci ze współczucia. Poznajemy również historię Wiktora i Gabrysi. Tak, tak tej Gabrysi, bo okazuje się, że byli on kiedyś parą. Los postanawia ich znowu postawić na swojej drodze. Co z tego całego galimatiasu wyniknie. Czy uda się znowu połączyć tę dwójkę? Zobaczycie sami, czytając Leśna polanę.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Znak


Komentarze

 1. Hehehe szkoda że przeczytałaś drugą część najpierw :))
  Podoba mi się szczera opinia o książce.
  Gdybym miała troszkę więcej czasu skusilabym się... ale musiał by mi ją ktoś pod noś podstawić xd

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo czytałam niepochlebnych opinii o twórczości tej autorki. Sama też czytałam ze dwie książki jej autorstwa. Jakoś mnie nie porwały i chyba sobie podaruję jej twórczość.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie: http://www.szeptyduszy.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytalam tę książkę. Mi bardzo się spodobała. Przerażanące były opisy o ojczymiw braci Prado, który był tyranem i działał w UPA.Te opisy były straszne.Nie mogę sie doczekac IIcz mam nadzieję źe Wiktor uratuje Gabrielę przed gwałtem. Podejrzewam że każda z przyjaciółek zwiąże się z braćmi. Maja z Marcinem a Julka z Patrykiem. Tak myślę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Musi mi się bardzo, ale to bardzo, spodobać film, serial, czy właśnie książka, żebym po II cz., skusiła się jeszcze na I. Takie spojlery, skutecznie mnie zniechęcają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety tu akurat druga część zdradza bardzo wile szczegółów pierwszej.

   Usuń
 5. Oj nie to nie dla mnie lektura, zdecydowanie wolę literaturę faktu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś tak mi nie po drodze z książkami tej autorki, jednak ma ona wielu swoich zwolenników, którym z pewnością ta historia się spodoba. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 7. Póki co, moja lista książek tak się rozrosła, że chwilowo musze się powstrzymać od dodawania kolejnej! :) Klaudia J

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz