"MORDERSTWO NA KORFU" ALEK ROGOZIŃSKI- recenzja


Kolejny kryminał Alka Rogozińskiego
Joanna, popularna romansopisarka, wyrusza na wielkie greckie wakacje, na których zamierza w spokoju skończyć pracę nad swoją nową książką. Niestety, spokój to ostatnie, co jest jej dane. Już pierwszego dnia autorka staje się świadkiem morderstwa. Szybko okazuje się, że mógł je popełnić tylko ktoś, kto wraz z nią zamieszkał w niewielkim pensjonacie, znajdującym się na pięknej wyspie Korfu. Kto z jedenastki na pozór sympatycznych urlopowiczów okaże się bezwzględnym zabójcą?
Morderstwo na Korfu to druga z serii komedii kryminalnych, których bohaterkami są Joanna, popularna autorka romansów, i jej menedżerka Betty. Szukajcie w księgarniach także poprzedniej książki o ich przygodach - Ukochany z piekła rodem.
W przygotowaniu kolejne tomy: Zabójcza korekta i Skarb pod wieżą.


Wiele dobrego czytałam na temat twórczości Alka Rogozińskiego, więc podczas jednej z wizyt w bibliotece, kiedy zobaczyłam jego książkę na półce z nowościami, od razu wzięłam.

„Morderstwo na Korfu” to druga część serii kryminalnej, której bohaterkami są Joanna, popularna pisarka romansów i jej menadżerka Betty.  Joanna to kobieta, która lubi kłopoty. Gdzie się nie pojawi tam trup…
Niestety nie czytałam pierwszej części, gdzie trupem jest jej kochanek.
Tu nasza pisarka wyjeżdża na Korfu, żeby odpocząć i napisać kolejną  książkę.
Pech jednak nie opuszcza Joanna, od razu pierwszego dnia zostaje ona bowiem uwikłana w kolejne morderstwo.
Zatrzymuje się  w pensjonacie poleconym przez znajomą, znajduje się w  nim tylko 11 osób, wszyscy się dobrze znają, bo spędzali tu już wcześniejsze wakacje.Joanna zaprawiona w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych postanawia rozwikłać i tę zagwozdkę.
Na pomoc wzywa swoją niezastąpioną menedżerkę Betty i jej chłopaka, policjanta.
Czy uda im się znaleźć mordercę? Kto nim będzie?  Jakie niespodzianki czekają ich na Korfu?
 Jestem zachwycona stylem Alka Rogozińskiego. Fabuła nie pozwala nam się w ogóle nudzić. Akcja rozkręca się od samego początku, później już tylko przyśpiesza. No i co mnie urzekło to wspaniałe poczucie humoru, śmiałam się w niektórych momentach w głos.
Jest to naprawdę genialna polska komedia kryminalna.
Ja pędzę do biblioteki, po kolejne książki tego autora. A WY?


Komentarze