Rok w Poziomce -K.Michalak -recenzja

„Rok w Poziomce” Katarzyny Michalak to mało skomplikowana, wakacyjna lektura.
Bohaterka książki to Ewa, której marzeniem jest biały domek, na leśnej polanie.
Buszując w Internecie, znajduje swoje cudo, ale czy uda jej się uzbierać odpowiednią ilość pieniędzy na zaliczkę? Czy biały domek będzie jej?
Stara się jak może, żeby uzbierać pieniądze na własny wkład, potem powinna dostać kredyt.
Niestety wszystko i wszyscy są przeciwko niej. Ojczym, nie chce pożyczyć jej pieniędzy, chociaż jego firma dobrze prosperuje, przyjaciele też nie mogą jej pomóc.
W końcu prosi o pomoc Andrzeja jej przyjaciela i dawną miłość miłość jednostronną, bo to ona się w nim kochała, on traktował i dalej traktuje ją jak siostrę).
Andrzej nie chce jednak dać jej pieniędzy ot, tak, proponuje jej pracę w nowym wydawnictwie. Jeśli uda jej się wykreować i sprzedać z zyskiem pierwszą książkę wydaną w ich wydawnictwie, są kwita.
Ewa w zasadzie nie ma innego wyjścia, więc zgadza się na tę propozycję.Czy będzie to łatwe zadanie? Czy wszystko pójdzie gładko? A może Ewie nie uda się znaleźć pożarnego pisarza, który napisze dla niej bestseller?

Jest to w zasadzie mało skomplikowana książka. Taka do poczytania na leżaku podczas wakacji, ewentualnie na fotelu w domu, gdy pada deszcz (a taki niestety zapowiada się lipiec), może zatem warto udać się do biblioteki czy księgarni po książkę?

Bohaterowie książki, czasami mnie irytowali, szczególnie Główna bohaterka kreowana na ciapę nad ciapami. Jej logika myślenia, czasami był dla mnie niezrozumiała. Andrzej jej szef i miłość, w zasadzie w porządku, ale mam wrażenie, że to wieczny chłopiec. Zresztą nie wiem, może się czepiam.


Nie podoba mi się za bardzo styl autorki, nie rozumiem po co są te rozmyślania, pisane inną czcionką, na początku każdego rozdziałku. To chyba miał być rodzaj pamiętnika, ale jakoś tak dla mnie nie wyszło . Jest to zbędne według mnie, w zasadzie niczego do książki nie wnosi. 
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Znak

Komentarze