Krystyna Mirek , Prawdziwa miłość -recenzja


Dotarła do mnie w końcu trzecia część sagi Catedorf.  pierwsze dwie części  bardzo przypadły mi do gustu, więc nie mogłam doczekać się zakończenia. Tym bardziej, że podczas Targów książki spotkałam autorkę i zdradziła mi, że wszystkie tajemnice  zostaną odkryte.W życiu Aleksandra i Kate zachodzą wielkie zmiany. Kate po tym jak dowiedziała się o rzekomej zdradzie hrabiego  zapada na ciężką chorobę.Wszyscy odchodzą od zmysłów, ponieważ lekarz nie daje jej żadnych szans na wyzdrowienie. Z pomocą przychodzą wiedźma Alice. 
Hrabia w tym czasie, po wieści, że nie jest prawowitym dziedzicem Catendorf, musi podjąć życiową decyzję. Jaką decyzję podejmie hrabia? Czy przyzna się, że nie on jest dziedzicem? A może za wszelką cenę będzie chciał utrzymać tytuł.? To tylko taki przedsmak, tego co szykuje nam autorka podczas lektury. Ja kolejny raz bardzo miło spędziłam czas czytając tę historię. Jest to typowa opowieść o miłości i zdradzi, o trudnych wyborach, o decyzjach, które trzeba podjąć tak by nie zranić innych. Jak zwykle nie mogłam oderwać się od czytania.  Pochłonęłam ją jednym tchem.
Wszystkie postacie powieści sa bardzo charakterystyczne. Alice zwana wiedźmą, bardzo stanowcza kobieta z charakterem, potrafi bardzo szybko zaaklimatyzować się w nowej sytuacji.Kate świetna dziewczyna, którą wszyscy pokochali za dobre serce i wielkoduszność. Isabelle w pierwszych częściach raczej czarny charakter , tu uczłowieczona i zrehabilitowana. 

Mogę Wam chyba powiedzieć, że historia kończy się happy endem, nie jest to zaskoczeniem. Jednak tego jak potoczą się losy bohaterów musicie już sami się dowiedzieć. 

Książka idealna podczas urlopu, czytało się super. Idealnie spędzone wolne chwile przy ciekawej książce. 
Komentarze

  1. Lubię, gdy czarny charakter zmienia się w trakcie lektury:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś tak wiele książek czytałam. Dxiś co najwyżej baśnie i bajki przed snem synkowi. Czekam aż podrośnie i wrócą te bezcenne chwile spokoju 😉

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz