"Powrót do Poziomki" – Katarzyna Michalak- recenzja

Kolejna książka o przygodach Ewy w jej Poziomce, czyli wymarzonym białym domku w lesie. Powrót do Poziomki kontynuacja owocowej trylogii.
Można by pomyśleć, że Ewa wyczerpała już swój limit pecha i wreszcie nastaną błogie dni lenistwa i dobrej passy. Pojawią się przecież malutka ukochana córeczka Julia, jest mąż Witek, który kocha ją nad życie. No nic bardziej mylnego. Otóż nasza bohaterka dowiaduje się, że jej mąż wygrywa konkurs Expo 2012 i wyjeżdża do Korei. Nie byłoby w tym nic dziwnego, no bo przecież żona wspiera swojego męża i cieszy się z jego sukcesu. Hmm no właśnie, tylko tu żona dowiaduje się ostatnia i nie jest zadowolona z tego, że zostanie sama z dzieckiem przez kilka tygodni.Po wyjeździe Witka kolejne kłopoty spadają na głowę naszej bohaterce. Tym razem to wydawnictwo, które nie ma pieniędzy, jest na skraju bankructwa. Andrzej nie może jej tym razem pomóc, bo sam wplątał się w kłopoty. Urząd skarbowy i prokuratura to już nie przelewki.
W międzyczasie Ewa uświadamia sobie, że dalej kocha Andrzeja. Co zamierza z robić z tą wiedzą? Czy Andrzejowi uda się wyjaśnić nieporozumienie z US? A może jest, winny i pójdzie do więzienia?
Czy Witek wróci z Korei?O tym i o wielu niesamowitych przygodach, szalonej i trochę postrzelonej Ewy przeczytacie w Powrocie do Poziomki.
Ewa mnie czasami irytuje, jej roztrzepanie i wymyślanie niestworzonych historii czasami jest denerwujące. Jednak da się ją lubić, jej upodobanie do wszelkich roślinek i zwierzątek rozczula.
Jest to książka idealna na lato. Lekka, łatwa i przyjemna. Polecam zabrać na wakacyjne lenistwo przy książce.Komentarze

  1. Nie po drodze mi z twórczością tej autorki, choć wiem, że wielu osobom jej książki sprawiają czytelniczą przyjemność, właśnie na takie bardziej leniwe dni. :)
    Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz