Obsesja - Katarzyna Berenika Miszczuk - recenzja

Czy „Obsesja” stała się moją obsesją? Chyba tak. Książka jest tak wciągająca, ze w zasadzie nie mogłam o niej nie myśleć. W pracy myślałam, kiedy w końcu będę mogła iść do domu i zacząć czytać. W domu obowiązki domowe, a w głowie „Obsesja”. Wieczorami kiedy, już wszystko było zrobione, zostawałyśmy obie tylko ja i książka.


Główna bohaterka moja imienniczka zresztą, Joanna Skoczek, to młoda lekarka po przejściach. Ma za sobą nieudane małżeństwo, przeprowadzkę do Warszawy. W nowym mieście spędza samotnie wieczory z ukochanym kotem Kołtunem. Pomyśliciłeee nuda, sielanka. O nie, mylicie się, Joanna ma cichego wielbiciela, który podrzuca jej do szafki pracowniczej w szpitalu tajemnicze liściki. Są one coraz bardziej przerażające i nachalne. Listy listami, ale na terenie szpitala, w którym pracuje Joanna, dochodzi do morderstwa. Zamordowaną jest jedna z pacjentek chirurgii. Na miejscu pojawia się oczywiście policja i przystojny Marek Zadrożny, który od razu zostaje zauważony przez naszą bohaterkę. Kim jest Marek, to lekarz medycyny sądowej, okazuje się bowiem, że zamordowana to kolejna już ofiara mordercy zwanego Okulistą. Jego wszystkie ofiary to brunetki… Dlaczego to takie ważne, że brunetki, a no dlatego, że nasza bohaterka idealnie pasuje jako kolejna ofiara. Czy Joasi grozi niebezpieczeństwo? Czy morderca ją obserwuje? Czy jest ona potencjalną kolejną ofiarą?


Możecie się tylko domyślać, jak potoczą się losy Asi. Ja już wiem i zachęcam Was  do odkrycia tych wszystkich tajemnic .
Autorka super wykreował wszystkich bohaterów. Joannę – swoją imienniczkę- polubiłam od razu. Podobało mi się to, że jest konsekwentna, nie szukała miłości na siłę, a wręcz stroniła od facetów i randek. Na przekór temu wszystkiemu faceci nie stronili od niej, co czasami doprowadzało do zabawnych sytuacji. Polubiłam się również bardzo z Markiem, który wybrał pracę lekarza, niestety ku niezadowoleniu rodziny, zajmował się tylko martwymi pacjentami – było lekarzem medycyny sądowej. Jest bardzo zabawnym i przystojnym facetem, w sumie szkoda, że go tak mało książce.Fabuła powieści jest tak skonstruowana, że czujemy tu ten odpowiedni klimacik. Napięcie i niebezpieczeństwo są odczuwalne i wiszą w powietrzu. W miarę czytania napięcie rośnie, czekamy z niecierpliwością, kto jest mordercą i kiedy znowu zaatakuje. Już mi się wydawało, że wiem, że jestem pewna, kto jest Okulistą i za chwilę już znowu miałam wątpliwości. Autorce udało się zwodzić  mnie do samego końca. Nie zgadłam, kto jest mordercą. Było to dla mnie zaskoczenie, ponieważ ta osoba w ogóle nie była przeze mnie brana pod uwagę.Uważam, że „Obsesja” to świetnie napisana, trzymająca do końca w napięciu książka. Jest to połączenie thrillera z kryminałem i książką obyczajową. Jak dla mnie to super połączenie. Trzymająca w napięciu fabuła, wciągnie Was bez reszty, a lekki styl i barwne postacie polubicie już od samego początku. No i najważniejsze zakończenie, myślę, że was również zaskoczy. Miłej lektury.

Komentarze

 1. takie zwroty akcji są najlepsze i dlatego zapamiętujemy książkę na długo- super pozycja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię ona gatunki literackie więc chętnie sięgnę po książkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Thriller z kryminałem? Zaskakujące, bo po okładce powiedziałabym, że to romans :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że czeka mnie mocno intrygujące polowanie na tożsamość mordercy, a to bardzo kusi, aby sięgnąć po tę przygodę czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz