Skradzione godziny_ Maria Solar- recenzja

Miłość, chyba każdy z nas zna to uczucie, a jeśli nie to mam nadzieję, ze w najbliższym czasie pozna. Dzięki miłości świat wydaje nam się piękniejszy, wszystko jest łatwiejsze i mniej skomplikowane. Wszystko jest ok. kiedy miłość jest otwarta i możemy o niej mówić. Jednak co jeśli nasza miłość jest zakazana. Co, jeśli nie możemy o niej wykrzyczeć, powiedzieć? Czy wtedy tez jest ona taka cudowna?
Skradzione godziny to wzruszająca opowieść o miłości.
Anselmo umiera z kartką w ręku, jest na niej tajemnicze zdanie „Powiedz, że mnie kochasz”. Roberto, jego wnuk postanawia, że odkryje ,kto jest odbiorcą tajemniczej wiadomości. Ciekawi jesteście czy mu się uda?
Jest to przepiękna opowieść o miłości. Miłości, która nie miała racji bytu, która nie powinna się zdarzyć. A może jednak miłości pięknej, wzruszającej i takiej do grobowej deski? Tę ocenę zostawiam Wam. Czy tajemniczy list jest kluczem do rozwiązania zagadki?

Historia opowiada o dwóch różnych rodzinach, które muszą zmierzyć się z tragedią. W jednej umiera pewnego dnia zupełnie niespodziewanie dziadek, w drugiej babcia.
W jednej tragedia prowadzi do rozwiązania niektórych rodzinnych problemów, Lola po śmierci ojca może wraz z mężem ogłosić separację. Oboje są prawnikami, wiedzą, że niedługo wejdzie prawo do rozwodu, w drugiej Rosa, która ma męża tyrana, który zniewolił żonę, podporządkował ja sobie całkowicie. Nie potrafi on kontrolować swoich emocji i znęca się od lat nad żoną i dziećmi.
Autorka stworzyła bardzo barwną opowieść o miłości. Jest tu mowa o uczuciu dojrzałym i prawdziwym i dla kontrastu mamy miłość pierwszą, która też jest miłością zakazaną. Czy zakazany owoc okaże się faktycznie taki smaczny? Książka jest napisana pięknym językiem, bez wulgaryzmów (co ostatnio rzadko się zdarza). Każdy element książki jest przemyślny i spójny z resztą. Bohaterowie to chyba najmocniejsza strona książki. To po prostu majstersztyk. Wszyscy są bardzo charakterystyczni i dopracowani w każdym szczególe.
Autorka w doskonały sposób pokazał nam blaski i cienie miłości. Dla mnie jedna z lepszych książek, które przeczytałam w tym roku.
Komentarze