Mad & Bad Robert Muchamore- recenzja przedpremierowa


Pierwszy raz spotykam się z twórczością tego autora, jednak wiem już, że sięgnę po jego wcześniejsze książki.
Trzy zespoły młodzieżowe, trzy historie. Młodzi ludzie, którzy mają pasje, są dla mnie bardzo wartościowi.
Tu poznajemy kilkoro młodych ludzi, dla których muzyka jest bardzo ważnym elementem w ich życiu. Czasami jest ona tym, co łagodzi ich, nie zawsze lekki temperament, czasami jest odskocznią od ciężkiego życia, z którym przyszło im się zmierzyć.Konkurs talentów w Londynie to świetna szansa, żeby się wybić, pokazać, że to, co robimy, ma sens. Jest to impreza, która przyciąga setki  ludzi, którzy chcą się sprawdzić, pokazać się światu, odnieść sukces.
Wiadomo jednak, że sukces nie przychodzi sam z siebie i ot, tak sobie. Zanim osiągniemy swój cel, najpierw musimy się sporo natrudzić. Czy ten wysiłek się opłaci? Czy nasi bohaterowie będą zadowoleni z występu?
Mamy tu trzy zespoły, każdy jest różny, a jednak podobny do siebie. W każdym zespole gra młodzież. Możemy obserwować, jak ważne dla nich jest to, że mają pasję, przyjaciół ludzi, na których mogą liczyć. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jakie emocje targają młodymi ludźmi, my dorośli może uznalibyśmy, że to błahostka, a okazuje się, że dla nich to coś ważnego. Warte uwagi jest, również stare jak świat stwierdzenie, żeby nie oceniać nikogo po wyglądzie. Czasami jest to związane z głupim pomysłem, ale czasami jest to związane z biedą i ciężkim życiem, które  zgotował im los.Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj również rodzina. Widać , bardzo ważna jest dla każdego z  bohaterów. Mamy tu w zasadzie przedstawione kilka różnych, czasami bardzo skrajnych relacji rodzinnych, nie mniej jednak wszystkie podkreślają, jak ważne dla nas jest bezpieczeństwo, którego gwarancją jest  rodzina. Nasza podpora, której możemy zawsze zaufać i zawsze na nią liczyć. Bardzo podoba mi się to, że podkreślono tu te wartości rodzinne, bo mam wrażenie, że ostatnio zdarza się, nam zapominać o tym, co powinno być dla nas najważniejsze.
Świetnie napisana książka dla młodzieży i dorosłych.
Myślę, że każdy z nas odkryje w niej coś ciekawego.


Komentarze