Intryga L.J. Shen -recenzja

Wiem, że nie ocenia się książki po okładce, ale ta urzekł mnie od razu. Piękna, w zasadzie subtelna, przystojniak z papierosem. Minimalistyczna bez zbędnych kolorów czerń i róż. Co jak się później sięokazuje, ma swoją symbolikę i znaczenia -"Intryga L.J. Shen.
Książka sama w sobie nie jest może wybitnym dziełem, ale jako weekendowy umilacz sprawdza się w 100%.

Brutal główny bohater, który stara się jak tylko może, uprzykrzać życie Emily. Jego zachowanie jest dla nas w zasadzie niezrozumiałe, bo z jednej strony mamy super faceta, który swoim mrocznym charakterem, a zarazem idealnym wyglądem wydaje się ideałem. Z drugiej strony delikatna, bardzo uczuciowa dziewczyna, która dla dobra swojej rodziny zrobiłaby wszystko, łącznie z podpisaniem cyrografu.

W dzieciństwie Emilia i Brutal mieszkają w jednej posiadłości. On jest synem bogatych rodziców, ona córką „służących” pracujących u nich w domu. Chłopak zachowuje się dość dziwnie w stosunku do dziewczyny, jest bardzo oschły, niekulturalny i bardzo zaborczy. Emily dzielnie znosi swojego „oprawcę”, stara się nie przejmować, żyj zgodnie z własnym sumieniem.
Jednak los postanawia połączyć ich ścieżki ponownie. Tym razem są już dorośli. Emily właśnie traci pracę, na której bardzo jej zależy, Brutal wyciąga do niepomocna dłoń. Czy jednak ta dłoń jest na pewno pomocna? Wszystko ma swoją cenę. Co będzie musiała zrobić dziewczyna, żeby odwdzięczyć się swojemu wybawicielowi?

Okazuje się bowiem, że jej dawny znajomy Brutal, Baron Spencer to typowy zły chłopak. To facet, który lubi rządzić i nie podoba mu się, kiedy ktoś nie wykonuje jego poleceń. Czyżby ciąg dalszy upokorzeń?
Czy początkowy brutal, władczy facet, może przejść na dobrą stronę mocy?
Może Emily uda się dokonać u niego przemianę?
Jeśli szukacie odpowiedzi na te wszystkie pytania, tu ich nie znajdziecie. Gwarantuję wam jednak, że na wszystkie odpowie wam książka „Intryga”.
Książkę przeczytałam w zasadzie w jeden dzień. Była to super odskocznia od codziennych spraw, bieganiny i stresu, z super wykreowanymi postaciami. Super opowieść, w której emocje czasami doprowadzą was do szaleństwa, a czasami do łez. Polecam.


Komentarze