GÓRY i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy - recenzja

Ciekawa jestem czy Wy wolicie góry, czy morze? My w zasadzie częściej jeździliśmy nad morze, ale podczas ostatnich wakacji wybraliśmy się w góry. Co prawda nie były to Tatry, tylko Karkonosze, ale mój syn zakochał się w górach.

W tym roku też wybieramy siew góry, może uda się w Tatry właśnie.Kiedy dostałam od wydawnictwa Widnokrąg książkę Góry ich zwykli – niezwykli mieszkańcy pomyślałam, że to może jakiś znak.

Książka jest przeznaczona dla dzieci, młodszych myślę, że tak do 10 lat. Jest to genialna propozycja na deszczowe i pochmurne dni. Dlaczego? A no dlatego, że książka ma naklejki, które przecież dzieciaki uwielbiają.

Można je odklejać, naklejać, dorysowywać i działać kreatywnie. Czegóż nam więcej trzeba.

Książka świetnie rozwija zmysł estetyczny dziecka i super rozwija kreatywność naszej pociechy.

Książeczka to zbiór krótkich opowiastek o zwierzętach zamieszkujących Tatry. Dzieciaki mogą tu również dowiedzieć się takich ciekawostek jak te, dlaczego i jak powstają doliny i górskie jeziora.


Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiada, jak to się dzieje, że zwierzęta przystosowały się do takich warunków.Fajne jest to, że naklejki są wielokrotnego użytku i można je przeklejać. Zatem nasza pociech może tworzyć swoje obrazki wielokrotnie.

Jest to jakby nasz kreatywny blok czy zeszyt, który możemy zmieniać, jak nam się tylko podoba.


Na uwagę zasługuje szata graficzna książeczki. Bardzo ładne, kolorowe ilustracje, piękny papier. Super pomysł z kolonotatnikiem.

Książeczka powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowy.

Komentarze