Cath Crowley Słowa w ciemnym błękicie - recenzja

Po pierwsze zauroczyła mnie okładka. Utrzymana w pięknych niebieskich kolorach, przypominająca swoja kolorystyka morze, niebo, niezapominajki…
Czy jednak jest to taka powieść o niebieskich migdałach? No nie, chodź, może trochę o marzeniach jest.Rachel to świetna młoda dziewczyna, która od lat kocha się w swoim najlepszym kumplu. Kiedy postanawiają ze swoją klasą zorganizować dzień przed końcem świata, okazuje się, że Henry woli ten dzień spędzić z Amy, w której zakochał się bezgranicznie. Niestety wybierając Amy, robi ogromna, przykrość naszej bohaterce.
Rachel wyjeżdża, jednak nie chce zostawić przyjaciela bez pożegnania, zostawia mu wiadomość w ukochanym przez niego tomiku wierszy. Niestety nie otrzymuje odpowiedzi, więc uznaje, że przyjaciel nie ma jej nic do powiedzenia. Wyjeżdża. Czy henry przeczytał wiadomość? Czy z premedytacją nie odpowiada przyjaciółce?
Henry jest zdruzgotany wyjazdem Rachel. Pisze do niej listy, na które ona nie odpowiada. Jej życie nie ułożyło się, tak jakby tego sobie życzyła. Co się wydarzyło? Jaką traumę przeżyła dziewczyna?

Mimo wszystkich przeciwności losu Rachel wraca do dawnego miasteczka. Czy spotka się z Henrym? Czy ich przyjaźń wróci na swoje dawne tory?
Jako poradzą sobie w nowej sytuacji?
„Słowa w ciemnym błękicie” to bardzo dobrze napisana książka dla młodzieży. Jest napisana bardzo przystępnym i prostym językiem. Akcja powieści jest pomysłowa i podoba mi się szczególnie to, że akcja bardzo związana jest z miłością do książek.
Ciekawa narracja z perspektywy bohaterów uatrakcyjnia bardzo książkę. Dzięki takiemu zastosowania możemy poznać dokładnie punkt widzenie zarówno Henrego, jak i Rachel. Bardzo uroczym zabiegiem były wtrącenia w tekście polegające na przytaczaniu listów. Nadaje to pewnego klimatu i bardzo uatrakcyjnia historię.

Komentarze

 1. Ksiazka niestety nie w moim stylu, ale recenzję przczytalamp i jeet barfzb ciekawie napisana:)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie czytałam, ostatnio mało czytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książka młodzieżowa, niestety nie takich teraz szukam

  OdpowiedzUsuń
 4. Może to być bardzo interesująca pozycja dla nastolatek - w dobie tych wszystkich historii o wampirach taka "normalna" historia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię tę historię! Z tego wydawnictwa spodobała mi się bardzo też książka "Spętani przeznaczeniem", polecam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz