Gorzej być nie może Allison Pearson

 Lubicie komedie? Lubicie się pośmiać z codziennego życia? Ja uwielbiam się śmiać, dlatego komedia, kabaret to zaraz po kryminałach i thrillerach moje ulubione powieści.
Ostatnio wpadła w moje ręce książka z Wydawnictwa Albatros pt. „Gorzej być nie może” okazało się, że to genialna komedia.


Główna bohaterka to kobieta, która postanawia ratować domowy budżet. Jej mąż, który miał bardzo dobrze płatną pracę, postanawia zostać psychoterapeutą, no cóż, ta zmiana nikomu nie wychodzi na dobre. Tu wkracza ona, matka dwójki nastolatków, która po raz kolejny musi udowodnić, że da radę.Zaczyna się od belfie, czyli zdjęcia nagich pośladków jej córki, które ta wstawiła na facebooka. Niestety okazało się, że zdjęcie rozsiało się po Internecie w zastraszająco szybkim tempie. Hmmm ojciec Emili nie może się o tym dowiedzieć, bo …wiadomo to ojciec, nie może się dowiedzieć o wybrykach ukochanej córeczki. Wszystko musi ogarnąć Kate. Najpierw trzeba pozbyć się gołych pośladków córki, które śmigają gdzieś w necie i oglądają je zapewne jacyś napaleni zboczeńcy. Następne zadanie to zdobyć pracę. To zadanie wydaje się nieosiągalne dla Kate, bo kto chciałby zatrudnić pięćdziesięciolatkę? Czy uda jej się oszukać metrykę?

Kolejny problem naszej bohaterki to Jack, czyli dawna jej miłość. Ciekawi jesteście, co się stanie, kiedy się spotkają? Jeśli tak, to wiecie co robić! Czytać! Jest jeszcze jedna postać, która w zasadzie mnie wkurzała, ale przecież taka tez musi być. Mąż Kate, melepeta i niezdara. Dla niego najważniejszy jest rower, na to nie żałuje pieniędzy, resztę ma w d…
Wspaniale skonstruowana fabuła, świetnie wykreowane postacie pozwalają na świetną zabawę i super lekturę. Jest to wyjątkowa lektura dla pań. Uwaga jednak, bo tak wciąga tak, że nie obejrzycie się, jak miną kolejne godziny czytania.Polecam serdecznie, miłej zabawy.
Komentarze