Twardziel Laurelin Paige - recenzja


Lato, czas urlopów i wypoczynku. Właśnie, jest to czas na książki łatwe lekkie i przyjemne. Taka powieść ostatnio wpadła w moje ręce.Heather Wainwright jest gwiazdą filmową. Kobieta piękną, pewną siebie (przynajmniej takie robi wrażenie), uważana przez współpracowników za humorzastą i zarozumiałą. Seth przystojniak, który pojawia się któregoś pięknego dnia na planie filmowym jako stolarz. Ich pierwsze spotkanie nie jest zbyt przyjemne. Oboje są do siebie nastawieni dość wrogo, ale coś jednak ich do siebie przyciąga. Nie wiedzą jeszcze, co to jest, ale jest to bardzo silne uczucie. Tego się nie spodziewali. Dziewczyna jest przekonana, że on jest tylko zwykłym stolarzem z ekipy technicznej, on nie wyprowadza jej z błędu. Jednak ciągle o sobie myślą. Czy coś z tego wyniknie? Czy uczucie, które się między nimi rodzi, wygra?
Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, wydawać by się mogło, że już to przecież było, ale co nam to przeszkadza? Książkę czyta się bardzo dobrze. Znajdziemy tu emocje i uczucia, a czego nam więcej potrzeba. Wiadomo w zasadzie od początku, do czego wszystko zmierza, ale mnie osobiście to nie przeszkadzało. Podobało mi się również to, że elementy erotyki były bardzo ładnie napisane i wywarzone. Nie było wulgaryzmów i seksu na każdym kroku.
Bohaterowie są dość dobrze wykreowani, Heathem na początku trochę mnie irytowała, ale podczas czytania polubiłam ją. Wydaje się silną kobietą, a jednak nie zawsze potrafi o siebie zawalczyć. Fajnie jest jednak obserwować, jak powoli zaczyna się ona zmieniać. Seth, przystojniak, który w zasadzie wzbudza naszą sympatię od początku, jest stanowczy, konkretny , ale bardzo wrażliwy. Lubimy takich facetów.
Zarówno ona, jak i on zmagają się ze swoją przeszłością. Nie jest to, jak wiadomo dobry start, bo ocena sytuacji może być troszeczkę zaburzona.
Nie łatwo jest nam pogodzić się z przeszłością, spojrzeć w twarz naszym demonom, może jednak uda się naszym bohaterom, rozprawić się z przeszłością?
Książka jest bardzo lekka, czasami zabawna, czasami gorzka. Czyta się ja jednym tchem. Jest idealną lekturą na leżaczek.
Polecam jako odskocznie od codzienności, miły przerywnik podczas wakacyjnego wypoczynku.

Komentarze