Marionetka Amo Jones - recenzja


"Marionetka" to druga część serii Elite King’s Club, ponieważ pierwsza część przeczytałam, jak wiecie, podobała mi się, postanowiłam sięgnąć po kolejną część.
Traumatyczne wydarzenia, niespełniona miłość, niepewność, to wszystko zmusza Madison do ucieczki. Wraz z przyjaciółką uciekają do Nowej Zelandii, tam próbują się ukryć przed Królami, rodzicami i wszystkim, co je przeraża.
Zastanawiałam się jednak czy one na pewno są tam bezpieczne? Przecież łapki taki grup jak Elite King's Club są wszędzie i raczej nie da się przed nimi ukryć? Moje przypuszczenia okazały się prawdziwe, dziewczyny szybko wracają do domu. Jakoś miałam nadzieję, że dłużej pozostaną poza domem, niestety autorka postanowiła, o szybkim powrocie do Królów. Książka od początku zaczyna się w sumie nieźle. Autorka stara się trochę zamotać i skomplikować fabułę, żeby nie było nam zbyt łatwo przewidzieć kolejnych  kroków bohaterów.Medison w zasadzie dalej mnie trochę irytowała swoją naiwnością. Starała się być twardzielką, tylko zastanawiałam się czasami po co?
Królowie dalej są mroczni i w zasadzie nie wiemy, jakie są ich intencje. Miałam wrażenie, że trochę odpuści Medison, co mnie w zasadzie ucieszyło i zainteresowało, bo jakoś mi to do nich nie pasuje. Ciekawa jestem, co kombinują?
Romans Madi i Bishopa to kolejna ciekawa kwestia. Podoba mi się, że nie jest on jednoznaczny. W zasadzie nie wiadomo czy oni się nienawidzą, czy kochają? Czy uda im się w końcu wyjaśnić co do siebie czują? Ta część jest mniej wulgarna niż pierwsza. Wiecie, że ja nie jestem zwolenniczką wulgaryzmów, więc jest mi to na rękę. Chociaż słowo k… i tak zbyt często gości na ustach Medison.
Fabuła jest ciekawie skonstruowana i nie pozwala nam na nudę. W zasadzie nie da się przewidzieć, co będzie dalej, na jaki pomysł wpadła Amo. Kolejne wydarzenia są intrygujące i ciekawie budują akcję. 
Jest to dobra wakacyjna lektura, czyta się ją, lekko i szybko a takie książki lubimy na wakacyjne leniuchowanie.
Komentarze