Randka z homo sapiens Penny Reid - recenzja


Lubicie zakręcone książki o miłości, gdzie główna bohaterka to trochę szalona, ale również romantyczna kobieta.

Okazuje się, jak zwykle, że nieszczęścia chodzą parami, tak też się stało z naszą bohaterką. Nie dość, że przyłapuje swojego ukochanego na zdradzie, ląduje na ulicy, bo oczywiście opuszcza wspólnie zamieszkiwany dom, to jeszcze do tego wszystkiego zostaje zwolniona z pracy. Hmm to może jednak nieszczęścia chodzą trójkami…
Tego samego dnia jednak Janie poznaje Pana Ciacho, który wydaje się idealnym mężczyzną. Nie przeszkadzają mu jej rude włosy i lekkie krągłości. Czy jednak taki idealny facet, który z randki na rankę utwierdzają ja w przekonaniu, że jest super, istnieje?No właśnie? Nasz Quinn posiada również ten mały minusik w postaci pewnej tajemnicy. Tajemnicę ową chce oczywiście wyjawić naszej bohaterce, ale tej buzia się nie zamyka. Czy nasz Pan Ciacho wyjawi swoje tajemnice? A może jednak zdecyduje, że jednak nie?
Randka w ciemno to bardzo zabawna lektura. Jest to niewinny romans biurowy, a jednak wciąga bez reszty. Główna bohaterka zaraża nas swoim optymizmem i uśmiechem. Jej podejście do życia, komiczne sytuacje, bezbłędne dialogi nastrajają czytelnika bardzo pozytywnie. Lubię książki, które pozwalają nam się uśmiechnąć, pomyśleć jakie życie jest fajne. W świecie gdzie zasypywani jesteśmy w zasadzie tylko złymi wiadomościami (nie oglądam wiadomości, bo tam nie ma nic dobrego, nie czytam portali, bo tam wszyscy narzekają, zazdroszczą innym, albo kogoś oczerniają. Jak komuś powinie się noga, jest fajnie, komuś się coś nie udało- super jest artykuł. Masakra), taka pozytywna energia jest jak najbardziej potrzebna i ja jestem jak najbardziej na tak.
Czy Quinnowi uda się przekonać naszą zakręconą Janie do siebie? Czy ona uwierzy w jego dobre chęci i zamiary?
No cóż, o tym przekonacie się już po przeczytaniu książki.
„Randka z homo sapiens” to książka nie tylko o miłości, to również książka o sile przyjaźni. Autorka pokazuje nam, jak ważna jest dla nas przyjaźń, a cotygodniowe narady dziewczyn, przy dzierganiowych spotkaniach bardzo mnie ujęły, tym bardziej, że sama lubię robić na drutach i szydełku.
Autorka świetnie wykreowała swoje postacie, a jej lekkość pisania pozwala nam na bardzo przyjemne spędzenie czasu w ich towarzystwie. Jeśli zatem lubisz lekkie szaleństwo, dobrą zabawę i śmiech musisz sięgnąć po Randkę.

Komentarze