Naturalista Andrew Mayne -recenzja


Co powiedzielibyście na to, że zostajecie oskarżeni o brutalne zamordowanie, kogoś, kogo znaliście kiedyś?

Wydawca zapewniał, że moje życie zmieni się po przeczytaniu tej książki, a na pewno moje podejście, do tak ulubionych przeze mnie spacerów po lesie. Jak myślicie, czy faktycznie, mam teraz stracha przed wejściem do lasu?
Hmmm powiem tak, mam bardzo dziwne i bardzo mieszane uczucia, kiedy widzę drzewa, ciemność i mam tam wejść. Oglądam się na wszystkie strony, jakoś nigdy nie należałam do odważnych, ale dopóki nie zapomnę treści, lekka obawa pewnie pozostanie.


No dobra wracamy do powieści, a wywody na temat moich leków zostawmy na później. Profesor Theo Racy, uznany biolog, zostaje oskarżony o zamordowanie swojej studentki. Na szczęście podejrzenia okazują się bezpodstawne i zostaje on szybko wypuszczony z aresztu. Policja bowiem dochodzi do wniosku, że dziewczyna została zaatakowana przez grizzly. Theo jednak ma większe doświadczenie, a może widzi więcej niż policja i zaczyna swoje śledztwo. Okazuje się to jednak niełatwym zadaniem, ponieważ ciało dziewczyny nie jest jedyne. Nasz biolog odkrywa kolejne i kolejne. Okazuje się bowiem, że w okolicy grasuje już od 30 lat seryjny morderca. Czy policja uwierzy biologowi? Czy nasz bohater jest bezpieczny?Akcja toczy się błyskawicznie, a dzięki temu, że jest naprawdę fascynująca i bardzo pochłaniająca nie pozwala nam ani na chwilę oderwać się od książki. Jesteśmy ciekawi co było dalej.  Zastosowanie, krótkich rozdziałów, szybkiego tempa akcji, zaskakujących zwrotów akcji, ciekawych rozwiązań w śledztwie, książkę się po prostu czyta w tempie ekspresowym.
Śledztwo i mnie pochłonęło bez reszty, starałam się razem z Theo rozwiązać zagadkę, człowieka – bestii, który morduje.
Na korzyść książki, wpływa również bardzo lekki styl i łatwość pisania autora.
Jeśli zatem masz ochotę na dobry kryminał, który trzyma w napięciu i pozwoli ci się trochę bać, zachęcam do sięgnięcia po Naturalistę. Jest to naprawdę kawał dobrego kryminału, który warto przeczytać.

Komentarze