Agata Przybyłek- Tak smakuje miłość - recenzja


Ostatnio delektowałam się kolejną książką Agaty Przybyłek. Tak, moi drodzy delektowałam się, bo to najlepsze skojarzenie, jeśli chodzi o tę autorkę.

Agata jest (tak przynajmniej mi się wydaje, obserwując jej relacje na Instagramie), bardzo delikatną i subtelną kobietą, i jej powieści, te, które przeczytałam do tej pory, też są delikatne i subtelne.
Uwielbiam, kocham po prostu. Tak odpoczywam, że nie mogę sobie wymarzyć lepszego relaksu.
Fabuła:


Ola to spełniona kobieta i żona. Ma pracę, która jest jej pasją i spełnionym marzeniem- jest kulinarną blogerką rozpoznawalna dzięki programom, które prowadzi- ma kochającego męża, z którym jest szczęśliwa, dom, który jest dla niej dopełnieniem tego szczęścia. Niestety Ola ma też teściową, niespełnioną wróżkę. Pewnego dnia wróżba, przekreśla wszystko, co Olka wypracowała. Okazuje się bowiem, że teściowa stawia Krystianowi tarota i tam widzi dla niego czarną przyszłość: jeśli zostanie on ze swoją obecną żoną, czeka go śmierć. Mężczyzna pod wpływem matki oznajmia, że odchodzi od żony.
Kobieta początkowo jest zrozpaczona, jedzie do rodziców odpocząć i przemyśleć. Tam wpada na pomysł wyremontowania starego domku po ciotce i tam zacząć swoje nowe życie.
Kobieta zastanawia się, czy uda jej się jeszcze jakoś ułożyć sobie życie, a jeśli tak, to kto będzie chciał z nią zamieszkać w tej głuszy. A może jakiś pisarz? Tylko skąd wytrzasnąć pisarza i do tego jeszcze, żeby był idealnym mężczyzną.Olę polubiłam w zasadzie od pierwszego zdania. Powód rozstania z mężem wydął mi się absurdalny, no ale wiecie czasami faceci, są naprawdę nieobliczalni.
Bardzo mi się podobało, że główna bohaterka potrafi sobie poradzić w życiu, dzielnie stawiając czoła wszelkim przeciwnościom.
Nie chcę za dużo zdradzać, żeby nie psuć przyjemności czytania, dlatego recenzja krótka.
Powiem wam tylko w tajemnicy, ze z tym pisarzem to nie tylko takie żarty, ale… Ciii więcej nie zdradzam.Podsumowanie:

Jak zwykle książka przecudna. Bardzo subtelna i kobieca. Idealnie spędziłam weekend z bohaterami „Tak smakuje miłość” Polecam serdecznie.

Komentarze