Alex Marwood, Zatruty ogród - recenzja

Jak wiadomo wszystkim, lubię thrillery, zawsze chętnie sięgam po takie propozycje. Ostatnia propozycja Wydawnictwa Albatros to Zatruty ogród. Ponieważ nigdy wcześniej nie czytałam książek tej autorki, tym bardziej tytuł mnie zainteresował. Notka od wydawcy bardzo zachęcająca.

Zbiorowe samobójstwo stu członków odizolowanej od świata sekty czekającej na apokalipsę wstrząsa opinią publiczną. Nieliczni, którzy przetrwali masakrę, muszą nauczyć się żyć od nowa poza zamkniętą społecznością.
TAM, GDZIE DORASTAŁA ROMY, JEŚLI KTOŚ UMARŁ, JUŻ NIGDY WIĘCEJ SIĘ O NIM NIE MÓWIŁO…
Romy, ocalała z masakry, wciąż z przestrachem ogląda się za siebie. Wpojono jej, że zewnętrzny świat jest niebezpieczny, przerażający i godny pogardy. Jednak Romy szybko uczy się życia na zewnątrz, „między Martwymi”. Jest w ciąży, musi więc być czujna i ostrożna, próbując odszukać swoich krewnych.
Wow pomyślałam, muszę to przeczytać.
Czy mi się podobało, zapraszam!Fabuła:
Początek od razu jest bardzo mocny. Policjanci, którzy zostali wezwani do przykrego zapachu na pewnej dziwnej farmie. Kiedy wchodzą na teren, okazuje się, że odkrywają tam ciała, dużo ciał. Co się stało? Dlaczego tylu ludzi umiera? Zbiorowe samobójstwo? Tylko dlaczego ci ludzie mają taki strach w oczach? Oj zainteresowało mnie to bardzo. Pomyślałam, to coś będzie super.
Mamy tu podział na „Przed końcem” i „Wśród Martwych”, co oznacza, że poruszamy się w dwóch obszarach czasowych. Jak się domyślacie ta farma to sekta. W rozdziałach „Przed końcem” mamy opisane wszystkie wydarzenia, które doprowadziły do masakrycznego wydarzenia. Bardzo je lubiłam, działały bardzo na wyobraźnię. Wiadomo bowiem, jak działają sekty, to chyba dla wszystkich nas coś zaskakującego i ciekawego. To drugie to pobyt ocalałych w normalnym społeczeństwie. Te rozdziały były równie fascynujące. Ciekawie czytało się o funkcjonowaniu ludzi poza sektą, która bardzo zmieniła ich postrzeganie świata.
Całość bardzo spójna i powiązana ze sobą.
Co się dzieje z ocalałymi, jak sobie radzą, jakie mają zadania do wykonania? Tego musicie się już dowiedzieć sami. Nie będę więcej zdradzała, bo zepsuję wam zabawę i radość z czytania.
Możecie się jednak domyślać, że podczas czytania czeka was wiele emocji. Fabuła genialnie poprowadzona, żeby czytelnik chciał więcej i więcej. Akcja może nie jest jakaś dynamiczna, ale tu to wcale nie przeszkadza wprost przeciwnie, pozwala nam wczuć się i zagłębić jeszcze bardziej w powieści.
Podsumowanie:
To było bardzo dobre. Książkę czyta się bardzo szybko. Emocje, które autorka nam serwuje, są momentami bardzo silne. Były fragmenty, podczas których wstrzymywałam oddech, bo bałam się, co się stanie. Akcja, choć może nie jest bardzo dynamiczna, wciąga od pierwszej strony, dalej to już chcemy tylko czytać, żeby dowiedzieć się co dalej.
Podobały mi się bardzo fragmenty dotyczące życia sekty, zawsze fascynowało mnie życie w takich zamkniętych społecznościach. Ich codzienne życie, rytuały. Zagadką jest dla mnie jak jeden człowiek, potrafi zmanipulować innych, którzy są w stanie iść za nimi, oddać wszystko i oddać swoje życie, jednemu człowiekowi. Zadziwiające.
Powieść bardzo dobrze się czytało, idealnie napisana. Bardzo serdecznie polecam, myślę, że wielbiciele thrillerów znajdą tu kawał dobrej powieści.
Polecam serdecznie, ja muszę koniecznie sięgnąć po inne powieści tej autorki.

Komentarze