Miłość z widokiem na morze - zbiór opowiadań

Wakacje, morze, plaża… Tak to idealny scenariusz na wakacje. Ja uwielbiam polskie morze, jeździmy tam co roku.


***
„Miłość z widokiem na morze” to zbiór kilku opowiadań, to krótkie historyjki o miłosnych historiach z naszym Bałtykiem w tle.
Opowiadania napisane przez osiem polskich autorek, które są mistrzyniami powieści obyczajowych, co daje nam gwarancję na czytelniczą ucztę.
Opowiadania są bardzo zróżnicowane. Jedne nostalgiczne, inne wzruszające, mamy tu całą gamę różnorodnych historyjek.
Można powiedzieć, że mamy tu sercowe rozterki, pierwsze miłości, które wracają jak bumerang po latach, rozterki i początki.
Wakacje, morze mają tę magiczną moc, że może zdarzyć się tu wszystko. Miłość od pierwszego wejrzenia, powroty, przeznaczenie. Jeśli lubicie takie historie, zapraszam do czytania.
Autorki opowiadań w doskonały sposób oddały klimat wakacji nad morzem. Wiadomo, że dzieją się tam różne rzeczy. Nadmorski klimat, szum fal, plaża z gorącym piaskiem, słońce, działa na nas bardzo odprężająco. Jeśli zatem lubicie pomarzyć i znaleźć się nad polskim morzem, tu na pewno się to uda.
Opowiadania są bardzo zróżnicowane, nie mniej jednak każde w jakiś sposób jest związane z widokiem na morze i z uczuciem, które się tam rozwija. Czasami jest to coś nowego, czasami uczucie, które powraca po latach, czasami uczucie, które zaczyna się odradzać.
Nie będę opisywała tu fabuły ani akcji bo opowiadania są tak krótkie, że chcąc nie chcąc musiałbym wtrącić jakiś spoiler, a tego nie chcemy.
Podpowiem, że jedno z opowiadań jest nawet trochę kryminalne, wątek miłosny w doskonały sposób jest wpleciony w kryminalną zagadkę.
***
Nie jestem fanką opowiadań, jednak jestem bardzo szczęśliwa, że Wydawnictwo Muza zaproponowało mi tę książkę do recenzji. Powiem tylko tyle, że jest to idealna książka na wakacje. Jeśli wybieracie się na urlop nad nasze polskie morze, musicie ją koniecznie zabrać ze sobą. Opowiadania są napisane perfekcyjnie, ale jakżeby mogło być inaczej, skoro są napisane przez tak doskonałe autorki. To jest już 100% gwarancją na sukces. Na pewno się nie zawiedziecie.
Polecam serdecznie.

Komentarze