Sylwia Trojanowska - Wzgórze świątecznych życzeń- recenzja

 

Sylwia Trojanowska  zaczarowała mnie już swoimi wcześniejszymi książkami. Ubiegłoroczna Wigilijna przystań skradła moje serce. Potem było Powiedz mi jak będzie Daj nam jeszcze szansę. Wczoraj skończyła Wzgórze świątecznych życzeń". Zabieram Was zatem na spacer po Świeradowie i na osławione wzgórze, gdzie spełniają się najskrytsze marzenia. Jest tylko jedna zasada,  musimy bardzo wierzyć w to, że to działa.
Mamy miesiąc do Wigilii, zaczynają się przygotowania do świąt. Mieszkańcy Świeradowa-Zdroju powoli nastrajają się świątecznie. My możemy dzięki temu doświadczyć wielu emocji, poczuć ten nastrój, który powoli zaczyna otulać miasteczko.
Patrycja zaczyna wierzyć, że jej życie tez może być piękne. Jej pobyt u Konstancji działa na nią uspokajająco i koi zbolałe i potłuczone serce i duszę. Kobieta ma ogromne oparcie w swojej opiekunce. Konstancja nie jest już może najmłodsza, ale w dalszym ciągu jest pełna życia i chętnie pomaga Patrycji. Zdarza się jej oczywiście wyjść z domu i zapomnieć gdzie mieszka, czym wzbudza strach u przyjaciół, ale zawsze bezpiecznie wraca do domu.
Maciek cudowny mężczyzna, któremu życie nie szczędziło złych doświadczeń, udowadnia, że zawsze warto być dobrym człowiekiem i czekać na miłość. Lila marzy o obozie zimowym we Włoszech. Czy i jej marzenia się spełnią? Domicela, bizneswomen, która musi mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Fryderyk … no cóż, cały czas nie może zapomnieć o swojej żonie. Ksawery dzielnie walczy z przeciwnościami losu.
Pomyślicie dużo tych bohaterów? Tak, ale ich losy są tak świetnie poplątane i połączone jednocześnie, że nie sposób się pogubić. Fabuła zgrabnie powiązana, świetnie się czyta, z wypiekami na twarzy, czekając na dalsze losy poszczególnych bohaterów. Niesamowity klimat powieści bardzo działa na naszą wyobraźnie. Idealne wprowadzenie w świąteczny nastrój. Znajdziemy tu całe pokłady emocji związanych z normalnym życiem, tragedie, kompleksy, marzenia, przyjaźń, miłość, wybaczenie to wszystko i wiele więcej znajdziecie w powieści. Nie sposób pominąć tu również przecudnej okładki. Bardzo klimatyczna, od razu wiadomo, że świąteczny klimat gwarantowany w 100%.
Lektura obowiązkowa przed świętami !


Komentarze