Życie czasami potrafi dać w kość - Ernest - Karolina Wójciak

 

                      Bruno i Ernest to dwaj bracia, nie mieli łatwego życia. Bruno zaginął w dzieciństwie, Ernest nie może się z tym długo pogodzić. Zostaje odesłany do szkoły wojskowej, kiedy jednak po 10 latach Bruno się odnalazł, Ernest jest nieufny i szuka, gdzie jest ten przysłowiowy haczyk.
                   Jest to książka pełna emocji, tych trudnych, związanych z podejmowaniem niewygodnych decyzji. Takich, które nie będą dla nas miłe, takich, których nie chcemy podejmować. Są to decyzje, dotyczące naszych najbliższych, decyzje, które mogą zrujnować komuś życie lub ocalić przed więzieniem. Ernest Zawodowy żołnierz, walczący w Afganistanie nie powinien mieć z tym problemu. A jednak okazuje się, ze każdy ma jakieś słabostki. 

 

 

                   Ernest musi się zmagać z wieloma niedogodnościami, pomoże mu w tym Gaja jego młodsza sąsiadka, która wyrosła na bardzo atrakcyjną kobietę. Gaja też została bardzo przez los naznaczona. Wiele wycierpiała, wiele razy musiała udawać, nakładać maskę z uśmiechem, żeby nie wzbudzać podejrzeń wśród sąsiadów.

         Jak można się domyślać, między tą dwójką zaczyna tlić się uczucie, jednak Ernest pozwoli sobie na chwilę słabości? 

 

 


 

                Jest to również opowieść o żołnierzu, o tym jak wygląda to wszystko tam po drugiej stronie, o podejmowaniu decyzji, które często będą odpowiadały za los drugiego człowieka.

              Powieść nie jest łatwa, jest jednak jedna z tych, których nie da się odłożyć na potem. Po przeczytaniu na długo zostaje z nami, w naszej głowie, zaprząta nasze myśli, nie daje nam o sobie zapomnieć.

Taka właśnie jest ta książka. Mogę wam tylko powiedzieć, żebyście ją przeczytali, nie ma innej opcji. Nie będziecie żałować, obiecuję.

#karolinawojciak #seriapowrot #bruno #ernest #gaja #bookstagrampl #czytanieuzależnia #unitedbookstagram #bookblogger #ksiązki #ebook #ebooktoteżksiążka #książkoholizm #bookishgirl #czytaj #czytajmy #bookpic #polscyautorzy #okno #polishbookstagrammer #read #readingtime #jesienneczytaniepl #czytajlegalnie #czytnik #bookphotography #prostymisłowamipoleca #prostymislowamipoleca #kochamczytaćKomentarze