Karolina Wójciak - Tożsamość nieznana. NN

 

 Kolejne spotkanie z książką Karoliny i kolejna niedziela bez obiadu. Zaczęłam czytać i przepadłam. Co to było! Teraz wiem, że jej książki najlepiej czytać wtedy kiedy ma się wolne, bo tu nie można odejść i przeczytać za chwilę, tu się chce od razu wiedzieć, co będzie dalej. 

 


Krystian młody chłopak, pokrzywdzony bardzo przez los, kiedy ojciec wyrzuca go z domu, trafia na ulicę. Początkowo nie radzi sobie zupełnie, w tym świeci, gdzie walczyć trzeba o wszystko. Jego życie odmienia się ( niekoniecznie na lepsze ) kiedy poznaje Pedro i trafia za jego pośrednictwem do innego jeszcze bardziej brutalnego świata przestępców. Tam może nie ma problemów z głodem i zimnem, przychodzą jednak inne te bardziej natury psychicznej, morderstwa, kradzieże, gwałty. Łatwo się wkracza do takiego świata, jednak wyjście z niego nie jest już proste.

Lena studiuje dziennikarstwo, pochodzi z bogatej rodziny. Ma wszystko, o czym może sobie zamarzyć. Jednak nie jest szczęśliwa. Ojciec nie daje jej zbyt wiele swobody, jest uparty i bezwzględny. Nie daje dziewczynie zbyt wiele swobody, kontrolując ją na każdym kroku.

Dwa światy, dwie postacie, co może ich łączyć?

Powieść pełna emocji, chwyta czasami mocno za serce. Miałam takie momenty podczas czytania, że wstrzymywałam oddech, i czekałam, jak dalej potoczą się losy bohaterów. Bardzo polubiłam te postacie. Każda inna, każda na swój sposób pokrzywdzona, a jednak bardzo do siebie podobna. Poszukująca miłości i bliskości, zrozumienia i bezpieczeństwa. Ponieważ czytałam już książki Karoliny, wiedziałam, że na zakończenie może być pierdzielniecie, że szczeka, opada. No cóż, nie myliłam się. Końcówka sztos. Co wrażliwsi, mogą powiedzieć, że książka ma brutalne sceny, gwałt, molestowanie, morderstwa. No cóż, życie proszę państwa. To wszystko niestety ma miejsce w realnym życiu. Dla złagodzenia jednak tych mocnych scen mamy bardzo delikatne i subtelne wątek miłosny.

Polecam !!! Musicie to przeczytać i to teraz!

Komentarze