Samotna - Gardner Lisa - trudne życiowe zawirowania.

 

Witajcie Kochani.

          Co u Was słychać? Ja właśnie wróciłam z urlopu i nadrabiam zaległości. Odgruzowuję się z prania, piszę recenzje, niby kilka dnia, a tyle narobiło się zaległości.

 


 

    "Samotna" Lisy Gardner to propozycja od Wydawnictwa Albatros, kto zna pióro Lisy, wie, że tu nie można się zawieść czytelniczo.

Bobby Dodge pracuje w policji, ma bardzo odpowiedzialne zadanie, jest snajperem. Wiadomo, nie jest to łatwe zajęcie, życie w ciągłej gotowości, że możesz być wezwany na akcję. Wiadomo, że akcja może się wiązać z tym, że trzeba będzie zabić człowieka. Generalnie zadanie snajpera to zebrać jak najwięcej informacji. Kiedy jednak Bobby zostaje wezwany do awantury domowej, podczas której mąż mierzy do żony z pistoletu, strzela. Jeden strzał – śmiertelny. To jego pierwsza taka sytuacji, gdzie podczas akcji ginie człowiek – napastnik, ale jednak to człowiek.

    Snajper nie jest z siebie zadowolony. Uratował kobietę i dziecko, to prawda, ale nie ominą go kłopoty. Okazuje się, że teść Catherine to wpływowy sędzia, który ma zamiar oskarżyć go o morderstwo, a swoją synową o ukartowanie całej sytuacji i znęcanie się nad dzieckiem.

    Czy jednak kobieta jest na pewno ofiarą?

Kiedy przyjaciółka Bobby'ego ostrzega go przed Catherine, ten zaczyna się zastanawiać czy na pewno dobrze zrobił, zabijając jej męża. Czy rozsądek wygra? A może jednak mężczyzna zaufa Catherine? Kiedy na domiar złego w mieście pojawia się morderca, który skrzywdził kiedyś Catherine, zaczyna się robić naprawdę grubo.

Mistrzyni thrillerów jak zawsze dała z siebie wszystko. Powieść skonstruowana idealnie, fabuła, akcja wszystko na najwyższym poziomie. Świetnie wykreowani bohaterowie. Każdy z nich jest ciekawy, każdy ma jakieś tajemnice z przeszłości, które wpłynęły na to jak wygląda ich teraźniejszość. Jak traumy z dzieciństwa wpływają na nasze późniejsze wybory.


 Autorka w książce porusza też bardzo ważny wątek, wykorzystywania władzy wpływów dla własnych korzyści i manipulacji. „Samotna” to świetnie napisany thriller, trzymający do ostatniej strony w napięciu. Niech Wam się nie wydaje, że rozwiążecie zagadkę w trakcie czytania. Radzę poczekać cierpliwie do końca książki. Gwarantuję zaskoczenie i zakończenie, którego się nie spodziewacie.


Pozdrawiam Was serdecznie.

Wasza Janielka

Ps. Oczywiście serdecznie polecam

Janielka
Komentarze

  1. Jeśli macie stary samochód kóry często się psuje to warto pomysleć o sprzedaży go w skupie - skup aut lębork. Nie widzę sensu męczenia się ze starym złomem i wydawania pieniędzy na kolejne naprawy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz