Szkoła, nauczyciele, uczniowie, rodzice - problemy w szkole, jak je rozwiązywać?

 

Witam niedzielnie. 

 


 

Naszły mnie dziś rozkminy odnoszące się do mojej dalszej egzystencji na tym padole. Czy warto trwać w czymś, co owszem jest wygodne i daje jako taką stabilność finansową, ale nie daje już wiele satysfakcji? Czy w moim wieku warto zaczynać coś nowego? Czy mam szansę przebić się, w świecie internetu? Chyb jestem już za stara?

Takie pytania kłębią mi się po głowie od kilku dni. Głowa mi eksploduje zaraz i tyle będzie tego wszystkiego.

Może jednak warto zawalczyć o siebie, o swoje lepsze samopoczucie, o to, żeby wstawać rano i nie myśleć kur… znowu do roboty.; (tylko super czeka na mnie na pewno coś ciekawego dziś w pracy.

Nie wiem, może się da?

Tylko co ja jako nauczyciel z krwi i kości, który nie zajmował się niczym innym, może zrobić?

No właśnie?

***

Może właśnie to! Mam wiele ciekawych pomysłów, mam ogromne doświadczenie jako nauczyciel, wychowawca i rodzic. Moi uczniowie mają do mnie zaufanie. Może da się z tym coś zrobić.

***

Ciekawa jestem ile razy Wy zastanawialiście się co powinniście zrobić w sytuacji gdy wasze dziecko zostało niesprawiedliwie ocenione, mieliście problem z nauczycielem (tak można, ja pracująca czynnie w szkole miałam problem z nauczycielami, którym się wydawało, że są tak ważni, że dziecko nie ma nic do powiedzenia i można je straszyć i zastraszać), kolega zachował się w stosunku do waszego dziecka źle. Co w takiej sytuacji zrobić? Do kogo się zwrócić?

Jak to rozwiązać? Jak to wszystko ogarnąć? Nie są to proste decyzje, ale gdy w grę wchodzi dobro naszego dziecka, trzeba walczyć, nawet wtedy gdy może to nie być miłe.

Wiem jak pomóc, wiem co zrobić, wiem jak porozmawiać z dzieckiem, żeby pomóc mu w rozwiązywaniu jego problemów w szkole.

Kurczę to może jednak coś potrafię, może moja wiedza może się na coś przydać?

***

Jestem ciekawa czy wy kiedyś mieliście problemy w szkole, z którymi nie potrafiliście sobie pomóc? Gdzie wtedy szukaliście pomocy? Jak sobie poradziliście? Czego najczęściej dotyczyły te problemy (ocen, zachowania ucznia, zachowania nauczyciela a może jeszcze czegoś innego)?

Piszcie.

Pozdrawiam Wasza Janielka

 


 


Komentarze