Morderstwo czy samobójstwo ? - Gary Braver, Tess Gerritsen, Studentka

 

Tak! Jestem usatysfakcjonowana! 

 

 


 

Uwielbiam książki Tess Gerritsen i kiedy tylko wydawana jest kolejna, czekam na nią z niecierpliwością. Tym razem mamy dwóch autorów Gary BraverTess Gerritsen, ale według mnie przeszli oni samych siebie. To, co się tu wydarzyło, to jest jakiś sztos.

Tak wiem, że jest dwóch autorów, ale tak się zafiksowałam, że jakoś mi umknęło.

                           „Studentka” bardzo przypadła mi do gustu, to ten typ książek, które bardzo mnie wciągają.

                     Fajne dla mnie było wplecenie wątków obyczajowych, w fabułę. Uważam, to za fajny zabieg, bo świetnie się wszystko razem komponuje. Książka czyta się błyskawicznie, a to, że mamy tu trochę obyczajówki w niczym tu nie przeszkadza. Wiem, że fani prawdziwych thrillerów będą mocno kręcić nosem, dla mnie jednak to był strzał w dziesiątkę. Te wątki pozwalały na odetchnięcie, nabranie dystansu i lekki odpoczynek od napięcia.

                     Ta książka jest bardzo subtelna, nie ma tu wiele scen 

z przemocą, nie ma szaleńczych zwrotów akcji, od których człowiekowi kręci się w głowie.

Mimo że rozwiązanie wydawało się proste i oczywiste, jednak się pomyliłam. Autorom udało się wyprowadzić mnie na manowce.

Wiele tu tajemnic i niedomówień, uważam, że to świetny motyw, że powstała dobra książka.

Wszystko to daje nam te dreszczyk emocji, zainteresowanie tym, co będzie dalej, angażuje nas do rozwiązania tajemnicy. Powoli ujawniane kolejne elementy tylko podkręcają naszą ciekawość, co powoduje, że czytamy z niecierpliwością, żeby już teraz odkryć wszystkie karty.

To wszystko znajdziecie w "Studentce". Do tego wszystkiego lekka narracja, świetny styl, dynamiczna akcja, napięcie, emocje, gdy to wszystko razem połączymy, mamy dobrą zabawę i przyjemny relaks z książką. Gwarantuję, że nie odłożycie jej, bo ciekawość zwycięży. Radze zatem usiąść wygodnie, zrobić herbatkę i czytać.

Serdecznie polecam.

Wasza Janielka 


Komentarze