Aleksandra Rak - Gwiazdeczka, świąteczne opowieści

Listopad to czas na świąteczne książki. Ja uwielbiam ten czas. Klimatycznie piękna okładka. Czy środek zachwycił mnie również swoją świąteczną atmosferą?

 


 

W środku znajdziemy kilka tematów, które autorka postanowiła poruszyć. Problemy, które warto poruszyć i warto o nich rozmawiać: alzheimer, alkoholizm, przemoc domowa i wiele innych.

Z drugiej strony mamy przyjaźń, miłość, wybaczanie, bezinteresowność.

Ta różnorodność jest spowodowana tym, że książka jest taka normalna, o życiu bez upiększaczy, bez patosu. Może więc się tak zdarzyć, że dogłębnie poruszy wasze serca. Czego możecie się spodziewać?

Zwyczajna kobieta — Aśka — która tkwi w niezbyt szczęśliwym związku. Kocha męża, ale jakoś nie mogą się dogadać. Przyjaciółka Aśki Julia, która bardzo chętnie doradza koleżance, jak ta powinna postępować z mężem. Okazuje się, że sama jest ofiarą. Skrzętnie ,jakie relacje ma ze swoim partnerem.

Mamy tu jeszcze rodziców Aśki. Mama chora na Alzheimera i jej ojciec, który wychodzi właśnie z więzienia.

Niezła mieszanka, prawda?

Mimo takich różnorodnych problemów książka jest pełna emocji i wzrusza na maksa. Przeczytałam w zasadzie za pierwszym podejściem. Kolejna historia, w której autorka odkrywa przed nami, że magia świąt istnieje.

Polecam Wasza Janielka

 

Komentarze

  1. Bardzo ciekawy wpis! My już powoli planujemy wakację. Dzisiaj zamówiłam kamizelka ratunkowa i kajaki. W tym roku mamy w planach wypad na spływ kajakowy cała rodziną. Może być naprawdę ciekawie ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz