„Franek Einstein i elektryczny palec” , "Franek Einstein i TurboMózg"- recenzja„Franek Einstein i elektryczny palec”
W drugiej części Franek i jego przyjaciel Watson oraz dwa roboty  Klink i Klank  starają się rozwiązać i przybliżyć nam  wiedzę o elektryczności. W bardzo ciekawy sposób przemycona jest tu wiedza z zakresu fizyki.
Nasz bohater  udoskonala wynalazek Nikoli Tesli  - elektryczny palec, dzięki któremu można  pobrać prąd z dowolnego miejsca i potem przesłać go bezprzewodowo do urządzeń elektrycznych. Elektryczny palec początkowo działa sprawnie  , niestety kiedy  złe charaktery, czyli Tobiasz i Pan Szympans zaczynają majstrować zaczyna się robić nieciekawie. Elektryczny palec zawodzi, a miasteczko powoli zaczyna tracić wszystkie elektrownie.


Czy Frankowi uda się zaprowadzić porządek z elektrycznością w miasteczku?
Przeczytajcie książkę  a na pewno się tego dowiecie.
 Książka, ma rozbudowanych kilka wątków, a one jednak bardzo zgrabnie ze sobą powiązane i świetnie dopełniają całość.
Akcja książki trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, coraz to nowe pomysły bohaterów nie pozwalają nam się od niej oderwać. Bardzo podoba mi się również w jaki sposób przekazywane są informacje naukowe. Rysunki, wykresy, diagramy są bardzo czytelne i w ciekawy sposób pokazują młodym ludziom informacje, które warto zapamiętać.  Piękne opisy przyrody – podawanie nazw łacińskich – wzbudzają  ciekawość.
Na końcu książki możemy tez znaleźć ciekawostki dotyczące  fizyki. Serdecznie zachęcam do przeczytania książek o Franku.  To bardzo dobra okazja do przeżycia ciekawej przygody oraz do poznania wielu ciekawostek  o elektryczności.
 To również okazja do znalezienie kilku odpowiedzi na nurtujące pytania.Oprawa miękka
Liczba stron: 200
Wydawnictwo: Wilga"Franek Einstein i TurboMózg" 


to kolejny tom przygód młodego wynalazcy Franka Einsteina oraz jego przyjaciół : Watsona oraz dwóch robotów Klika i Klaka.
Tym razem Franek stara się rozpracować ludzki mózg. Potrzebne mu to tego, żeby pomóc swojej koleżance w lepszej grze w baseball.
Analiza poszczególnych części ciała oraz zmysłów ludzkich pozwala im na stworzenie kasku, który pomaga udoskonalić te części ciała, które aktualnie SA najbardziej potrzebne.
Jak zwykle mamy tu też nasze złe charaktery Tobiasza i pana szympansa, którzy za wszelką cenę chcą przeszkodzić naszemu wynalazcy. Czy im się to uda? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Jak zwykle z książki dzieci mogą się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Tym razem będą to informacje związane z ludzkim ciałem. Budowa ucha, jakie smaki czujemy na języku, czy jest nam potrzebny węch itp.
Książka napisana bardzo zrozumiałym dla młodego czytelnika językiem, ciekawe przygody młodych bohaterów w połączeniu z informacjami popularnonaukowymi ( notatki Franka) uatrakcyjniają bardzo książkę.

Podsumowanie:
Każda książka z serii ma inną kolorystykę ( zielona, żółta, pomarańczowa). Taka kolorystyka jest tez użyta w środku książki co stanowi bardzo spójny element. Dla mnie osobiście najmniej trafiony to kolor żółty, bo mało widoczny w tytułach rozdziałów.
Książki przeznaczone według mnie dla czytelnika 9+. Moim zdanie dzieciaki bardzo dużo skorzystają z tej książki. Mój 10 latek bardzo chętnie sięga po przygody Franka. Twierdzi, że informacje z książki przydają mu się na przyrodzie.;)
Mnie osobiście książki podobały się bardzo, czytałam je z wielką przyjemnością.

Polecam !!!!

Oprawa miękka
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2016

Komentarze

  1. Uwielbiałam czytać będąc dzieckiem i tak mi zostało :) Fajne propozycje dla dzieci!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ta seria jest naprawdę super. Ja sama chętnie czytam

      Usuń

Prześlij komentarz