Nieskończone światy Jane Kristin Cashore

Czy zastanawialiście się kiedyś nad istnieniem jakiegoś innego wymiaru, świata?
Na pewno przyszło Wam to do głowy?
Sięgając po książkę Nieskończone światy Jane, nie spodziewałam się zupełnie, że jest ona tak fascynująca.
Początkowo akcja rozwija się powoli i właściwie lekko brniemy przez pierwszych kilka stron. Jednak po chwili okazuje się, że to jest   petarda i nie chodzi tu wcale o szybkość akcji.Główna bohaterka Jane zdawać by się mogło nijaka i nudna, okazuje się bardzo inteligenta. Postać ta jest tak świetnie wykreowana, że dzięki niej poznajemy innych bohaterów. Podczas rozmów zadaje mnóstwo pytań, tak jakby był to jej mechanizm obronny, te rozmowy w pewnym momencie pozwalają nam na lepsze poznanie rozmówcy, są jakby lustrem, które odbija nam rzeczywistość.
Zagłębiając się w lekturę, coraz lepiej poznajemy główną bohaterkę.
Książka jest jak dla mnie inna, do tej pory nie czytałam czegoś takiego. Ma w sobie to coś, co nie daje nam przejść obok niej obojętnie.
Psychologia, fizyka kwantowa, to musi być coś nadzwyczajnego. Istnienie światów równoległych? To przecież nie może być nudne.
Inne światy, inne spojrzenie, inna perspektywa, inny świat. Jednak tylko przeczytanie wszystkich historii da nam pełny obraz sytuacji. Obrazek jest ułożony w całości, poszczególne elementy połączone.
Historie są tak zaskakujące, czasami nierealne, kryminalne, science- fiction. Jak widzicie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że książka nie ma jednego zakończenia, ponieważ każda historia ma własne. Ponieważ historii jest pięć, więc mamy tyle zakończeń.
Kolejnym plusem powieści jest perfekcja i precyzja. Wszystkie historie są spójne, jednak nie zdradzają nam, tego, co zdarzy się w kolejne.
Podziwiam za takie dopracowanie. Autorka daje nam tu niezłą dawkę, różnych gatunków literackich, najciekawsze jest to, że daje radę.
Szacunek dla autorki, udało jej się nie pogubić w tych wszystkich światach i historiach.
Polecam ten miks gatunkowy. Książka przez tę różne gatunkowości jest tak niesamowita i tak wciąga, że już chciałoby się wiedzieć jaka historia czeka na nas na kolejnych stronach. Genialna.

Komentarze