Muszę to wiedzieć Karen Cleveland - recenzja


W tym roku dominują u mnie książki z gatunku raczej sensacyjnych i thrillerów. „Muszę to wiedzieć” to świetna propozycja Wydawnictwa WAB, którą miałam przyjemność ostatnio czytać.

Powieść czytało się fantastycznie, trzymała w napięciu  od pierwszej do ostatniej strony.
Fabuła w zasadzie nie była zbyt skomplikowana, może właśnie to powodowało, że nie skupialiśmy się na pobocznych szczegółach, intensywnie śledząc rozbudowaną do perfekcji intrygę.
Podczas czytania obawiałam się trochę czy autorka da radę z zakończeniem, czy nie zabraknie jej pomysłu na jakieś wow w zakończeniu. Jak myślicie, udało się?Mamy tu do czynienia ze świetnym thrillera szpiegowskiego. Vivian pracuje jako analityk w tajnych służbach USA. Jej zadaniem jest rozgryzanie siatki rosyjskich agentów, tropienie śpiochów, znajdowanie metod, jakimi pracują.
Jako kobieta jest spełnioną matka i żoną. Ma 4 dzieci  wspaniałego męża. Niestety pewnego dnia odkrywa, że jej idealny mąż ma przed nią tajemnice. Tajemnice, które mą zagrażać ich dzieciom.
Możemy zaobserwować jak doświadczona pracownica CIA, w momencie zagrożenia dla jej najbliższych, nie potrafi odpowiednio zareagować. Czego dowiedziała się o swoim mężu Vivian? Czy narazi się swoim szefom? A może jednak zachowa się jak rasowy szpieg?
Mamy tu świetny przykład tego, jak można dać się wciągnąć, pod wpływem emocji, w szereg oszustw, kłamstw i manipulacji. Jak zaufać ludziom, którzy nas raz zdradzili? Jak nie poddać się paranoi, w podejrzewaniu innych o złe zamiary?
Zostajemy tak wkręceni przez autorkę, że w zasadzie już po kilku stronach sami nie wiemy, kto jest tym dobrym, a kto tym złym. Oczywiście analizujemy i demaskujemy wszystkie fałszywe informacje … przynajmniej tak nam się wydaje.
Powieść jest napisana bardzo dynamicznie, co powoduje, że nie nudzimy się tu ani chwil, wciąga nas bez reszty. Świetnie połączone wątki obyczajowe z thrillerem, pozwalają nam od czasu do czasu odpocząć od rozwiązywania zagadek, wyłapywaniu szczegółów, które mogą doprowadzić do rozwikłania tajemnicy.
Super propozycja. Polecam.
Komentarze