Tajemniczy czarny kot. Legendy i przesądy Semenuik Nathalie -recenzja

Koty to dla mnie dość dziwne i trochę magiczne stworzenia. Powiem szczerze, że ja zdecydowanie wole psy, choć kot też jest przecież bardzo miłym stworzeniem.
To, że jestem raczej psiarą, nie może być przeszkoda do czytania książek o kotach.

Książka ta jest zbiorem magicznych i czasami dość niesamowitych historii, które przypisuje się czarnym kotom. Mamy tu legendy i poezję, opowieści oraz ogólnie miejsce kotów w literaturze. Nie można przecież zaprzeczyć faktom, że kot to bohater wielu opowiadań, legend i magicznych historii. Możemy tu poznać wiele przesądów związanych z kotami, odnaleźć wiele cytatów, ciekawostek związanych z tymi czarnymi istotami. Nie można przecież zaprzeczyć, że czarne koty to zwierzęta magiczne, działają one bardzo na ludzką wyobraźnię, która czasami podsuwa nam rozmaite obrazy i pomysły. Niestety są tu także te mniej przyjemne i niehumanitarne przesądy z kotami, z które te biedne stworzenia były palone na stosie.
Książka jest bardzo refleksyjna, czasami zabawna, pozwala nam poznać różnorodną naturę kotów. Bardzo podobała mi się również szata graficzna książki. Piękne wydanie w czarno, zielonych kolorach, bardzo fajny format, idealny do czytania w podróży.
Myślę, że każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, nie tylko miłośnicy kotów.

Komentarze