Szakal L.J. Shen - recenzja


Myślałam, że to będzie kolejna idealna książka wakacyjna. Okładka podpowiadała mi, że będzie to kolejny erotyk – romans, który się idealnie czyta podczas weekendowego odpoczynku. Czy tak było? Nie jest to lekki romans, to  książka dość zawiła i emocjonalna historia, która pochłonie was bez reszty.
Postacie:
Jesse – młoda dziewczyna, mocno skrzywdzona przez los, przez ludzi. Stara się ukryć przed światem i przed samą sobą to, co się wydarzyło. Czy to jej się uda?
Szakal – surfer, cwaniaczek, który dostaje to, czego chce. Wypracował wszystko własną pracą (czasami nielegalną, ale to już inna sprawa). Kocha władze, jest w stanie, dla nie zrobić wszystko.

Fabuła:
Jak możecie się domyślić tych dwoje, zgoła różne osoby spotykają się ze sobą. Zapewne zastanawiacie się, jak do tego doszło. Bardzo prosto. Ojczym Jesse jest bogaty, ma ogromne pieniądze, a Szakal tych pieniędzy potrzebuje.
Ponieważ mężczyźnie bardzo zależy na tych pieniądzach, przystaje na propozycję Darrena. Ten wziął sobie za cel swoją pasierbicę i postanowił ją uszczęśliwić. Przywrócić ją do życia. Wybrał do tego zadania rozrywkowego i przebierającego w kochankach Szakala. Mężczyźnie wydaje się, że to bardzo proste zadanie, a sześć milionów bardzo kuszące.
No to już wiecie, czego możecie się spodziewać – mieszanki wybuchowej, która nie pozwoli na nudę.
Oczywiście muszę trochę po marudzić, bo nie byłabym sobą. Chodzi oczywiście o wulgaryzmy, których tu troszkę za dużo. Nie mam nic przeciwko wulgaryzmom dla wzmocnienia akcji, ale jako przerywniki, niestety strasznie mnie irytują.
Cała historia jest dość ciekawa. Było nawet kilka zwrotów akcji, które mnie zaskoczyły. Główne postacie, są niestety przewidywalne i czasami po prostu wkurzają. Myślę jednak, że jest to spowodowane tym, że w takich książkach, mnie akurat jest trudno zaskoczyć. Przeczytałam ich chyba za dużo i dlatego zakończenia, nie są dla mnie zaskoczeniem.
Dla kogo:
Jeśli lubisz romans z intrygą w tle, akcją, która lubi zaskakiwać. To jest to książka właśnie dla ciebie.

Komentarze