Kristen Ashley , Córka gliniarza - recenzja

Ostatnio wiadomo czasy mamy niespokojne, więc postanowiłam sięgnąć po książkę raczej mało absorbującą. Na szczęście w mojej gromadce znalazła się powieść Kristen Ashley pt. „Córka gliniarza. Jest to jakby połączenie romansu z wątkiem mafijnym i erotykiem.
 
 

Fabuła:

Nie jest, to może książka ambitna, tak powiedzą zapewne ci, którzy raczej nie gustują w tego rodzaju literaturze, jednak ja czasami lubię sięgnąć dla odprężenia umysłu po coś takiego.

India jest córką gliniarza, jest piękna, dynamiczna i bardzo odważna, jest również bardzo niegrzeczna, ma swoje zdanie i nie bardzo lubi się podporządkowywać.

Kobieta odziedziczyła w spadku po babci księgarnię. Hmm właścicielka sklepu z książkami raczej kojarzy nam się z osobą cichą i spokojną. Niestety nie tym razem. Indii jest przeciwieństwem takiego obrazu księgarza, kocha rocka, uwielbia przygody, nie usiedzi na miejscu nawet, wtedy gdy grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo.

Kobieta ma super przyjaciół, którzy skoczyliby za nią w ogień, kochającego ojca. Do grona jej znajomych – przyjaciół należy również Liam. On chyba jako jedyny jest odporny na jej uroki. Ona kocha go, od kiedy pierwszy raz się spotkali, mieli wtedy po kilka lat. On jakby jej nie widział, twierdząc, że jest dla niego jak siostra.

Kim obecnie jest Liam, tego nie wiem nikt, dobrze zbudowany przystojniak, nikt nie wie jednak, czym się zajmuje. Dowiadujemy się jednak, że Indii nie jest mu tak całkiem obojętna, jednak dotarcie do jej serca według niego nie jest łatwe. Dlatego kiedy, pojawia się ku temu okazja, mężczyzna od razu przystępuje do działania.
Okazuje się, że nie jest to łatwe, kobieta nie potrafi usiedzieć na miejscu, nie potrafi się podporządkować. Niestety takie postępowanie nie ułatwia sprawy. Okazuje się bowiem, że ktoś chce ja zabić, okazuje się, że kobieta została wplątana przez swojego pracownika w niebezpieczną sytuację.

Czy grozi jej jakieś niebezpieczeństwo? Czy kobieta podporządkuje się zakazom poruszania się i zostania w domu? Powiem wam tylko, że kobieta będzie miała wiele ciekawych pomysłów, niekoniecznie mądrych.

Podsumowanie:

Książka należąca do tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Bardzo dobrze się czyta, autorka w bardzo przyjemny sposób buduje poszczególne elementy akcji. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Fabuła w ciekawy sposób prowadzona. Książka ma w sobie elementy erotyku, jednak sceny te są bardzo fajnie opisane. Nie są wulgarne, nie ma tu wielu przekleństw, a to już jak dla mnie duży plus. Bardzo fajnie poprowadzony watek sensacyjno – mafijny, zwroty akcji ciekawe, bardzo wzbudzały ciekawość czytelnika, co się dalej wydarzy.

Jak dla mnie całość bardzo fajna. Myślę, że to bardzo ciekawa odskocznia od rzeczywistości. Polecam serdecznie, ja bardzo chętnie sięgnę po kolejne części serii.

Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. Spoko, każdy ma swój gust i swoje preferencje. Dla mnie na obecny czas bardzo fajna odskocznia od tego wszystkiego.

      Usuń

Prześlij komentarz